Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius, raštinė
(8 41) 437 553
Vyr. buhalteris
salduves@salduve.lt

Biblioteka

Pradžia / Biblioteka

Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų,
žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį.
(V. M. Tekerėjus)

Darbo laikas: I – V 8. 30 – 16. 00 val.
Biblioteka yra įsikūrusi antrame mokyklos aukšte – 23 kabinete.

 • Edita Ševeliovienė
   Edita Ševeliovienė bibliotekos vedėja, vyresnioji socialinė pedagogė

   e.sevelioviene@salduve.lt

  Progimnazijos biblioteka – jauki, miela vieta mokykloje, kurią mielai lanko visi mokyklos bendruomenės nariai. Bibliotekos fondas komplektuojamas atsižvelgiant į ugdymo programas, mokytojų ir mokinių pageidavimus.

  Bibliotekoje sukaupta per 12 tūkstančių leidinių: grožinės literatūros, informacinių leidinių, garso ir vaizdo įrašų, mokomųjų kompiuterinių programų;

  Bibliotekos vadovėlių fondą sudaro 8 tūkstančiai egzempliorių.

  Bibliotekoje galima:

  • naudotis kompiuteriais ir internetu, ieškant informacijos, ruošiantis pamokoms ir projektams, DVD filmų ir kompaktinių diskų peržiūrai;
  • naudotis enciklopedijomis, žodynais, žinynais, teminiais segtuvais;
  • išduodami dokumentai į namus ir sudaromos sąlygos jais naudotis bibliotekoje;
  • skaitytojų konsultavimas informacijos paieškos klausimais;
  • mokinių supažindinimas su bibliotekos taisyklėmis, bibliotekos struktūra;
  • dokumentų kopijavimas.

  Renginiai, parodos, akcijos

  Bibliotekoje rengiamos naujų knygų parodos, eksponuojamos literatūrinės knygų parodos, skirtos lietuvių ir užsienio rašytojams, rengiamos ekspozicijos garsių žmonių jubiliejams, įžymioms datoms paminėti, organizuojamos knygų dovanojimo bibliotekai akcijos, akcijos, skirtos gerinti mokinių skaitomumą, apdovanojami geriausi metų skaitytojai.

  2016-2017 m.m.

  GERIAUSI 1-4 KLASIŲ SKAITYTOJAI

  Sausio mėnesį išrinkti geriausi I pusmečio 1-4 klasių skaitytojai. Knygų mylėtojai buvo apdovanoti padėkomis, firminiais mokyklos pieštukais ir kvietimais į Ch. Frenkelio viloje vykusį XIV tarptautinį animacinių filmų festivalį „Tindirindis“.


  Minint Tarptautinę vaikiškos knygos dieną,  kovo 30 -31 dienomis mokykloje surengtos popietės aktyviausiems 1-6 klasių skaitytojams. Mokiniai dalinosi mintimis apie savo mėgstamiausią knygą, pasaką, mylimiausią knygos herojų, susipažino  su naujausiomis knygomis, dalyvavo literatūriniame „Protų mūšyje“. Geriausi skaitytojai buvo apdovanoti knygų skirtukais, saldžiomis dovanėlėmis.

  Bibliotekos vedėja


  Knygų Kalėdos jau prasidėjo!
  Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!

   Ar jūsų gyvenime buvo knygų, kurios pakeitė jūsų gyvenimą, o galbūt požiūrį arba suteikė stiprybės, padėjo sunkiu metu? Greičiausiai, kiekvienas skaitantis žmogus turi tokią knygą. Tačiau taip pat kiekvieno skaitančio aplinkoje yra žmonių, kurie neskaito, neranda savo knygos. Pasidalykime su jais savo patirtimi, arba pačia knyga.

   Lapkričio 14 – sausio 6 dienomis mokyklos biblioteka kviečia dalyvauti kasmetinėje „Knygų Kalėdų“ akcijoje.

   Šių metų tema – „Knygos, keičiančios gyvenimą“. Akcijos tikslas – rekomenduoti ir dovanoti įkvepiančią, patariančią, motyvuojančią, keičiančią požiūrį literatūrą, priminti, jog knyga žmogui svarbi dėl įvairiapusės savo vertės.

  Mes irgi galime prisidėti, kad draugo, kaimyno, o gal ir nepažįstamo žmogaus gyvenimas pasikeistų per knygą. Dalinkimės skaitymo džiaugsmu su kitais, dovanokime bibliotekai naujų knygų bei surenkime  knygų skaitymus.

  Akcijos knygų su 20 proc. nuolaida ieškokite knygynuose Humanitas, Knygų namai, Pegasas, Vaga ir Sofoklis bei prekybos tinklų IKI ir RIMI Hypermarket parduotuvėse. Taip pat portaluose Debesuganyklos.lt, Knygynas.lt, Knygos.lt, Knygukatalogas.lt, Knyguklubas.lt, Niekorimto.lt, Manoknyga.lt, Pegasas.lt, Sofoklis.lt ir Tikraknyga.lt bei Lietuvos pašto skyriuose.

  Į mokyklos biblioteką kviečiami „Knygų Kalėdų“ savanoriai, galintys paskaityti pradinių klasių mokiniams.

   Bibliotekos vedėja


  Salduvės progimnazijos bibliotekos skaitytojų vardu dėkoju visiems, prisidėjusiems prie akcijos „Knygų Kalėdos“ ir padovanojusiems bibliotekai knygų. Akcijos metu surinktos 23 knygos. Jūsų dovanotos knygos ne tik papildys bibliotekos lentynas, bet ir pradžiugins kiekvieną skaitytoją. Dėkojame už Jūsų gerumą.

  Bibliotekos vedėja


  2016-12-12

  Mokyklos bibliotekoje vyksta 4c klasės mokinių darbelių paroda „Skambanti eglutė“.
  Kviečiame apsilankyti


  MIELI SKAITYTOJAI,
  Biblioteka organizuoja 1 – 4 klasių mokinių skaitymo skatinimo projektą
  „Nebūk avis – skaityk!“.
  Projektas bus vykdomas iki balandžio 1 d.
  Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir skaityti.

   Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį.

                                                      (V. M. Tekerėjus)


  Edukacinė išvyka į Lietuvos aklųjų bibliotekos Šiaulių filialą
  Gegužės 9 d. aktyviausi pradinių klasių skaitytojai lankėsi Lietuvos aklųjų bibliotekoje Šiaulių filiale. Mokiniai susipažino su aklųjų istorija ir dabartimi, išbandė prietaisus, leidžiančius neregiui orientuotis erdvėje, susipažino su liečiamosiomis knygelėmis, liečiamaisiais maketais, Brailio rašto sistema, patys išbandė šį rašymo būdą.
  Bibliotekos vedėja

  Balandžio 7 dieną mokyklos bibliotekoje vyko popietė, kurioje dalyvavo 1 – 4 klasių mokinių skaitymo skatinimo projekto „Nebūk avis – skaityk“ nugalėtojai . Bibliotekos vedėja papasakojo pradinukams apie Tarptautinę vaikų knygos dieną bei apie pasakų kūrėją H. K. Anderseną ir jo kūrybą. Geriausi skaitytojai diskutavo apie skaitymo svarbą, atliko įvairias užduotis, buvo apdovanoti.


  MIELI SKAITYTOJAI,
  Biblioteka organizuoja 1 – 4 klasių mokinių skaitymo skatinimo projektą
  „Nebūk avis – skaityk!“.
  Projektas bus vykdomas iki balandžio 1 d.
  Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir skaityti.

   Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį.

                                                      (V. M. Tekerėjus)  Knygų Kalėdos jau prasidėjo!
  Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!
  Lapkričio 16 – sausio 6 dienomis mokyklos biblioteka kviečia dalyvauti kasmetinėje „Knygų Kalėdų“ akcijoje. Dalinkimės skaitymo džiaugsmu su kitais, dovanokime bibliotekai naujų knygų bei surenkime  knygų skaitymus.
  Į mokyklos biblioteką kviečiami „Knygų Kalėdų“ savanoriai, galintys paskaityti pradinių klasių mokiniams,vienišiems vaikams globos namuose, seneliams.
  Tegul knyga sujungia mus visus ir paskati


  Nes kiekvienas didelis kaip lašas,
  O visi – su saulėm artimi.
  Niekada žmogus nebuvo mažas,
  Jeigu jis tik buvo savimi.
  (Justinas Marcinkevičius „Autoanalizė“)

  Mieli Salduvės progimnazijos bendruomenės nariai,
  lapkričio 30 dieną 17 val. kviečiame į poezijos popietę „Su saulėm artimi“. Skaitysime savo mėgstamas eiles,paminėsime saulės grįžtuvių laukimo pradžią, mėgausimės buvimu kartu.
  Norinčius skaityti, deklamuoti mėgstamas eiles, galinčius pagroti savo muzikos instrumentu, prašome registruotis iki lapkričio 26 d. tel. 8 41 433861 arba kreiptis į mokyklos biblioteką (23 kab.).
  Organizatoriai


  2014-2015 m.m.

  Gegužės  15 d. mokyklos bibliotekoje vyko popietė, kurioje dalyvavo aktyviausi 2014-2015 mokslo metų skaitytojai. Padėkos už aktyvų skaitymą įteiktos 59 skaitytojams. Tegul knyga tampa geriausiu jūsų draugu! Geriausi-skaitytojai.docx