Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius, raštinė
(8 41) 437 553
Vyr. buhalteris
salduves@salduve.lt

Biblioteka

Pradžia / Biblioteka

Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų,
žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį.
(V. M. Tekerėjus)

Darbo laikas: I – V 8. 30 – 16. 00 val.
Biblioteka yra įsikūrusi antrame mokyklos aukšte – 22 kabinete.

 • Edita Ševeliovienė
   Edita Ševeliovienė bibliotekos vedėja, vyresnioji socialinė pedagogė

   e.sevelioviene@salduve.lt

  Progimnazijos biblioteka – jauki, miela vieta mokykloje, kurią mielai lanko visi mokyklos bendruomenės nariai. Bibliotekos fondas komplektuojamas atsižvelgiant į ugdymo programas, mokytojų ir mokinių pageidavimus.

  Bibliotekoje sukaupta per 12 tūkstančių leidinių: grožinės literatūros, informacinių leidinių, garso ir vaizdo įrašų, mokomųjų kompiuterinių programų;

  Bibliotekos vadovėlių fondą sudaro 8 tūkstančiai egzempliorių.

  Bibliotekoje rengiamos naujų knygų parodos, eksponuojamos literatūrinės knygų parodos, skirtos lietuvių ir užsienio rašytojams, rengiamos ekspozicijos garsių žmonių jubiliejams, įžymioms datoms paminėti, organizuojamos knygų dovanojimo bibliotekai akcijos, akcijos, skirtos gerinti mokinių skaitomumą, apdovanojami geriausi metų skaitytojai.

  Mokyklos biblioteka – tai ne tik knygų saugykla ir vieta kur galima susirasti reikalingą informaciją, čia galima puikiai praleisti laiką, pabendrauti.
  Ateikite, čia Jūs visada laukiami.


  2017-2018 m.m.
  2018-01-05
  Grįžę po atostogų PUG mokiniai rimtai kibo į darbus – susipažino su knyga. Per pamokas kalbėjo apie knygų rūšis, analizavo pavadinimus, iliustracijas, žymiausius personažus, patys kūrė knygutes, o sausio 5 d. pažintį su knyga tęsė mokyklos bibliotekoje. Bibliotekos vedėja pristatė mokiniams elgesio bibliotekoje taisykles, parodė daug naujų knygų, kartu su mokiniais skaitė Kakės Makės istorijas.
   
  Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Justė Milašauskienė ir bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė

  2017-12-19

  Popietė pradinių klasių mokiniams „Advento papročiai“

  Gruodžio 19 d. progimnazijos bibliotekoje vyko popietė „Advento papročiai“. 4b klasės mokinai susipažino su Šv. Kūčių, Kalėdų tradicijomis ir papročiais, žaidė žaidimus, klausėsi kalėdinių istorijų.

  Bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė


  KK_1000x200

  Dovanokime naujų knygų SAVO bibliotekai!

  Skaitytojus ir knygos bičiulius telkiančios „Knygų Kalėdos“ šiemet vėl kviečia dovanoti naujų knygų savo bibliotekai. Savo biblioteką turime mes visi, tik gal dar nesame jos atradę, pažinę, atnaujinę ryšio. Juk biblioteka – tai bendruomenė.  Bibliotekos yra mūsų mokyklose, universitetuose, jos yra mūsų miestuose ir miesteliuose, o kartais – mūsų kaimynystėje. Jos padeda mums augti, mokytis, tobulėti, atrasti knygą, kurią skaityti yra tiesiog smagu. Biblioteka – saugi erdvė visiems, tad šiemet į ją ypač kviečiame šeimas – ateikite su vaikais, sesėmis, broliais, seneliais.

   Jau septintą kartą „Knygų Kalėdos“ kvies dovanoti knygas savo bibliotekai – galbūt galime prisidėti prie mokyklos, kurią baigėme, gerovės, gal atnešti knygą į savo gimtojo miestelio biblioteką, o tuo pačiu tapti nuolatiniu bibliotekos skaitytoju.

   Prieš septynerius metus prasidėjusios „Knygų Kalėdos“ buvo visuomenės atsakas į sunkią tuo metu bibliotekų situaciją sąmoningai dovanojant naujas, skaitytojų mėgstamas knygas miestų ir miestelių, mokyklų bibliotekoms ir visiems knygų mylėtojams. Per šešerius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus šalies bibliotekoms padovanota per 225 tūkst. knygų!

   Kviečiame į biblioteką! Ateikite, susipažinkite ir atsiveskite savo šeimą! Per šešerius metus akcija „Knygų Kalėdos“ tapo visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu, kuriame dalyvauja 1270 viešųjų bibliotekų ir 1500 mokyklų bibliotekų. Knygas praėjusiais metais tradiciškai dovanojo šalies gyventojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai, užsienio šalių ambasados.

   Socialiai atsakingi yra ir akcijos „Knygų Kalėdos“ bičiuliai – Lietuvos miestų ir miestelių, mokyklų bibliotekų darbuotojai. Per šį trumpą ikikalėdinį laikotarpį jie suorganizuoja gausybę įdomiausių renginių, į kuriuos kviečiama ne tik skaitytojų bendruomenė, bet ir tie, kurie dar neradę savos knygos.

   Akcija vyks iki sausio 6 dienos.

  Jei norite sužinoti daugiau informacijos apie akciją „Knygų Kalėdos“, susisiekite
  Facebook @knygukaledos

   www.knygukaledos.lt


  MIELI SKAITYTOJAI,
  Biblioteka organizuoja 1 – 8 klasių mokinių skaitymo skatinimo projektą
  „Nebūk avis – skaityk!“.
  Projektas bus vykdomas iki balandžio 1 d.
  Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir skaityti.

   Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį.

                                                      (V. M. Tekerėjus)


  2017-10-24
  Mokyklos gimtadienis bibliotekoje
  Mokyklos gimtadienio savaitė prasidėjo linksmai ir nuotaikingai. Mokyklos bibliotekoje mokiniai statė gimtadienio bokštą, apžiūrėjo 1-5 klasių mokinių darbelių iš molio parodą.

  Bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė


  2016-2017 m.m.

  GERIAUSI 1-4 KLASIŲ SKAITYTOJAI

  Sausio mėnesį išrinkti geriausi I pusmečio 1-4 klasių skaitytojai. Knygų mylėtojai buvo apdovanoti padėkomis, firminiais mokyklos pieštukais ir kvietimais į Ch. Frenkelio viloje vykusį XIV tarptautinį animacinių filmų festivalį „Tindirindis“.


  Minint Tarptautinę vaikiškos knygos dieną,  kovo 30 -31 dienomis mokykloje surengtos popietės aktyviausiems 1-6 klasių skaitytojams. Mokiniai dalinosi mintimis apie savo mėgstamiausią knygą, pasaką, mylimiausią knygos herojų, susipažino  su naujausiomis knygomis, dalyvavo literatūriniame „Protų mūšyje“. Geriausi skaitytojai buvo apdovanoti knygų skirtukais, saldžiomis dovanėlėmis.

  Bibliotekos vedėja


  Knygų Kalėdos jau prasidėjo!
  Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!

   Ar jūsų gyvenime buvo knygų, kurios pakeitė jūsų gyvenimą, o galbūt požiūrį arba suteikė stiprybės, padėjo sunkiu metu? Greičiausiai, kiekvienas skaitantis žmogus turi tokią knygą. Tačiau taip pat kiekvieno skaitančio aplinkoje yra žmonių, kurie neskaito, neranda savo knygos. Pasidalykime su jais savo patirtimi, arba pačia knyga.

   Lapkričio 14 – sausio 6 dienomis mokyklos biblioteka kviečia dalyvauti kasmetinėje „Knygų Kalėdų“ akcijoje.

   Šių metų tema – „Knygos, keičiančios gyvenimą“. Akcijos tikslas – rekomenduoti ir dovanoti įkvepiančią, patariančią, motyvuojančią, keičiančią požiūrį literatūrą, priminti, jog knyga žmogui svarbi dėl įvairiapusės savo vertės.

  Mes irgi galime prisidėti, kad draugo, kaimyno, o gal ir nepažįstamo žmogaus gyvenimas pasikeistų per knygą. Dalinkimės skaitymo džiaugsmu su kitais, dovanokime bibliotekai naujų knygų bei surenkime  knygų skaitymus.

  Akcijos knygų su 20 proc. nuolaida ieškokite knygynuose Humanitas, Knygų namai, Pegasas, Vaga ir Sofoklis bei prekybos tinklų IKI ir RIMI Hypermarket parduotuvėse. Taip pat portaluose Debesuganyklos.lt, Knygynas.lt, Knygos.lt, Knygukatalogas.lt, Knyguklubas.lt, Niekorimto.lt, Manoknyga.lt, Pegasas.lt, Sofoklis.lt ir Tikraknyga.lt bei Lietuvos pašto skyriuose.

  Į mokyklos biblioteką kviečiami „Knygų Kalėdų“ savanoriai, galintys paskaityti pradinių klasių mokiniams.

   Bibliotekos vedėja


  Salduvės progimnazijos bibliotekos skaitytojų vardu dėkoju visiems, prisidėjusiems prie akcijos „Knygų Kalėdos“ ir padovanojusiems bibliotekai knygų. Akcijos metu surinktos 23 knygos. Jūsų dovanotos knygos ne tik papildys bibliotekos lentynas, bet ir pradžiugins kiekvieną skaitytoją. Dėkojame už Jūsų gerumą.

  Bibliotekos vedėja


  2016-12-12

  Mokyklos bibliotekoje vyksta 4c klasės mokinių darbelių paroda „Skambanti eglutė“.
  Kviečiame apsilankyti


  MIELI SKAITYTOJAI,
  Biblioteka organizuoja 1 – 4 klasių mokinių skaitymo skatinimo projektą
  „Nebūk avis – skaityk!“.
  Projektas bus vykdomas iki balandžio 1 d.
  Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir skaityti.

   Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį.

                                                      (V. M. Tekerėjus)


  Edukacinė išvyka į Lietuvos aklųjų bibliotekos Šiaulių filialą
  Gegužės 9 d. aktyviausi pradinių klasių skaitytojai lankėsi Lietuvos aklųjų bibliotekoje Šiaulių filiale. Mokiniai susipažino su aklųjų istorija ir dabartimi, išbandė prietaisus, leidžiančius neregiui orientuotis erdvėje, susipažino su liečiamosiomis knygelėmis, liečiamaisiais maketais, Brailio rašto sistema, patys išbandė šį rašymo būdą.
  Bibliotekos vedėja

  Balandžio 7 dieną mokyklos bibliotekoje vyko popietė, kurioje dalyvavo 1 – 4 klasių mokinių skaitymo skatinimo projekto „Nebūk avis – skaityk“ nugalėtojai . Bibliotekos vedėja papasakojo pradinukams apie Tarptautinę vaikų knygos dieną bei apie pasakų kūrėją H. K. Anderseną ir jo kūrybą. Geriausi skaitytojai diskutavo apie skaitymo svarbą, atliko įvairias užduotis, buvo apdovanoti.


  MIELI SKAITYTOJAI,
  Biblioteka organizuoja 1 – 4 klasių mokinių skaitymo skatinimo projektą
  „Nebūk avis – skaityk!“.
  Projektas bus vykdomas iki balandžio 1 d.
  Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir skaityti.

   Knygos lavina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina geriausius troškimus, ugdo protą ir sušildo širdį.

                                                      (V. M. Tekerėjus)  Knygų Kalėdos jau prasidėjo!
  Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!
  Lapkričio 16 – sausio 6 dienomis mokyklos biblioteka kviečia dalyvauti kasmetinėje „Knygų Kalėdų“ akcijoje. Dalinkimės skaitymo džiaugsmu su kitais, dovanokime bibliotekai naujų knygų bei surenkime  knygų skaitymus.
  Į mokyklos biblioteką kviečiami „Knygų Kalėdų“ savanoriai, galintys paskaityti pradinių klasių mokiniams,vienišiems vaikams globos namuose, seneliams.
  Tegul knyga sujungia mus visus!


  Nes kiekvienas didelis kaip lašas,
  O visi – su saulėm artimi.
  Niekada žmogus nebuvo mažas,
  Jeigu jis tik buvo savimi.
  (Justinas Marcinkevičius „Autoanalizė“)

  Mieli Salduvės progimnazijos bendruomenės nariai,
  lapkričio 30 dieną 17 val. kviečiame į poezijos popietę „Su saulėm artimi“. Skaitysime savo mėgstamas eiles,paminėsime saulės grįžtuvių laukimo pradžią, mėgausimės buvimu kartu.
  Norinčius skaityti, deklamuoti mėgstamas eiles, galinčius pagroti savo muzikos instrumentu, prašome registruotis iki lapkričio 26 d. tel. 8 41 433861 arba kreiptis į mokyklos biblioteką (23 kab.).
  Organizatoriai


  2014-2015 m.m.

  Gegužės  15 d. mokyklos bibliotekoje vyko popietė, kurioje dalyvavo aktyviausi 2014-2015 mokslo metų skaitytojai. Padėkos už aktyvų skaitymą įteiktos 59 skaitytojams. Tegul knyga tampa geriausiu jūsų draugu! Geriausi-skaitytojai.docx