Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius, raštinė
(8 41) 437 553
Vyr. buhalteris
salduves@salduve.lt

Informacija apie dantų silantus

Pradžia / Informuojame / Informacija apie dantų silantus

DANTŲ SILANTAI

                      VšĮ Šiaulių centro poliklinikos Odontologijos centre yra teikiama vaikų nuolatinių dantų silantavimo paslauga, kuri skirta nuo 6 iki 14 metų amžiaus vaikams.

                      Silantai – tai dantų plyšius (vageles, duobeles) hermetizuojančios medžiagos. Tai plastiškas skystis, įsiskverbiantis ir pripildantis gilias vageles, duobeles, kurių neįmanoma išvalyti dantų šepetėliu. Silantuose esantis fluoras stiprina dantų emalį, dalyvaudamas emalio mineralizacijoje. Tik išdygęs dantis nėra visiškai mineralizuotas, todėl yra lengvai pažeidžiamas burnoje susidariusių rūgščių, kurios ardo emalį ir sukelia dantų ėduonį. Todėl dantų vageles rekomenduojama dengti silantu kuo greičiau po danties išdygimo.

                      Kaip vyksta dantų dengimas silantais?

                      Tai neskausminga, keliolika minučių trunkanti procedūra, kurios metu gręžti danties nereikia. Dantų vagelės gerai išvalomos šepetėliu ir pasta, išplaunamos vandeniu, išsausinamos ir padengiamos silantu. Dantų dengimo silantais procedūra yra nemokama. Ją atlieka gydytojai odontologai ar burnos higienistai.

                      Išankstinė registracija VšĮ Šiaulių centro poliklinikos Odontologijos centro registratūroje arba telefonais: 433852, 383919, 524882.

silantai