Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius, raštinė
(8 41) 437 553
Vyr. buhalteris
salduves@salduve.lt

Tarptautiniai projektai

Pradžia / Tarptautiniai projektai

Mokyklai suteiktas „eTwinning“ Nacionalinis kokybės ženklelis už tarptautinį projektą „Everyday Creativity“

Džiaugiamės, kad Šiaulių Salduvės progimnazijos ir Prancūzijos Reimso mokyklos „College François Legros“ vykdytas tarptautinis projektas „Everyday Creativity“ buvo apdovanotas „eTwinning“ Nacionaliniu kokybės ženkleliu. Pusmetį vykusio projekto metu Žurnalistikos ir medijų raštingumo būrelio nariai (vadovė – Tatjana Kukelkienė) įsitraukė į įvairias kūrybiškumą ir tarpkultūrinę kompetenciją ugdančias veiklas, bendravo ir bendradarbiavo su bendraamžiais iš Prancūzijos.

eTwinning_Kokybes-zenklas_200x200px


erasmusplus_logo

 Erasmus+ KA1 projektas

,,Keičiame kryptį: nuo mokymo – prie mokymosi“


Antras zingsnis

Programa „Antras Žingsnis“ tai socialinius emocinius įgūdžius lavinanti bei smurto prevencijos programa. Socialiniai emociniai įgūdžiai leidžia vaikams būti sėkmingesniems mokykloje, moko juos įsitraukti į saugios bei pagarbios mokyklinės aplinkos kūrimą. Socialinių emocinių įgūdžių turėjimas leidžia išvengti netinkamo elgesio, bendraamžių atstūmimo, impulsyvumo.

Programos metu 1-4 klasių mokiniai:

  • mokosi savireguliacijos – tai leidžia mokiniui tinkamai ir produktyviai dalyvauti klasės darbe;
  • išsiugdo empatiją – tai leidžia moksleiviams tvarkytis su savo jausmais bei spręsti tarpasmeninius konfliktus su kitais;
  • mokosi emocijų valdymo – stiprių emocijų atpažinimas bei mokėjimas nusiraminti leidžia save sukontroliuoti bei nesielgti agresyviai;
  • įgyja problemų sprendimo įgūdžių – tai leidžia  tinkamai spręsti bendraamžių tarpasmeninius konfliktus bei  mažina impulsyvų ir agresyvų elgesį.

Programoje naudojama medžiaga

Programos vykdymui naudojama metodinė medžiaga.  Tai didelės, A3 formato kortos, kurių vienoje pusėje yra tekstas, reikalingas mokytojui, o kitoje – fotografija. Pirmoje klasėje naudojamos 26 kortos, antroje – 22, trečioje – 18 ir 4 klasėje – 26. Pagal kortose pateiktą tekstą analizuojamos gyvenimiškos situacijos.

Salduvės progimnazijos 1-4 klasių mokiniai programos metu mokosi svarbiausių sveikos socialinės ir emocinės raidos įgūdžių:

  • empatijos;
  • impulsų valdymo ir sprendimo;
  • pykčio valdymo.