Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius, raštinė
(8 41) 437 553
Vyr. buhalteris
salduves@salduve.lt

,Erasmus+” KA1 kursai ,,Klasė su vaizdu į pasaulį” (III dalis)

Pradžia / Nuotraukų galerija / 2019-2020 m.m. / 2020-01 veiklos / ,Erasmus+” KA1 kursai ,,Klasė su vaizdu į pasaulį” (III dalis)
2020-01-16
,Erasmus+” KA1 kursai ,,Klasė su vaizdu į pasaulį” (III dalis)
 
Antrąją mokymų savaitę toliau gilinamės į internacionalumo ugdymo galimybių paieškas. Besimokydamos drauge su kolegėmis iš kitų šalių ieškome būdų, kaip tarptautiškumą integruoti į nacionalinį turinį, aiškiai suvokdamos poreikį, mąstome apie gaires progimnazijos tarpkultūriškumo politikai.
 
Labai džiugu, kad mokymai organizuojami labai netradiciškai, įtraukiant besimokančius į aktyvią veiklą: mokomės vis kitose vietose, geografinį, kultūrinį kontekstą siejame su mokymų tema.
 
Besilankydamos tropiniame miške kiekviena dalyvė apmąstėme veiklų planą, numatantį, kaip šiame geografiniame kontekste galėtų būti ugdoma gimtosios kalbos, komunikavimo užsienio kalba kompetencijos, mokėjimas mokytis, kūrybiškumas, skaitmeninė kompetencijos. Buvo įdomu rengti individualius pristatymus, klausytis idėjas pristatančių kolegų ir suvokti, kad galimybių šiai temai plėtoti turime nepaisant to, kurioje pasaulio vietoje esame: Gvadelupėje ar Lietuvoje. Svarbu sau atsakyti į klausimą, ,,kodėl to reikia?”, ir paskatinti apie tai mąstyti mokinius.
 
Mokymosi patirtis praturtino ir konkrečios veiklos, susijusios su tarptautinių projektų (,,eTwining’’, ,,Erasmus+’’) platformomis, kurių dėka Europos mokytojai ir mokiniai turi galimybę organizuoti bendras veiklas ir dalyvauti jose nepriklausomai nuo to, kuriame Europos kampelyje yra. Džiugu, kad ir mes esame šios tarptautinės bendruomenės dalis.
NEĮGALIESIEMS