Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius, raštinė
(8 41) 437 553
Vyr. buhalteris
salduves@salduve.lt

eTwinning

Pradžia / eTwinning
Slide background
Saalduve 03
Saalduve 06
Saalduve 07

 2021-01-04

eTwinning projektas ,,The portrait of nature in literature and art“

Gruodžio mėnesį baigėsi 10 mėnesių trukęs eTwinning projektas ,,The portrait of nature in literature and art“, kuriame dalyvavo 7 kl. mokiniai. Dalyviai gilinosi į savo ir kitų šalių autorių literatūrą, domėjosi gamtos reiškiniais, piešė, rašė tekstus, fotografavo gamtą. Projektas baigtas šventine veikla – mokiniai kūrė kalėdinius sveikinimus ir atvirukus projekto partneriams.

Mokytojos Vilma, Neringa, Ina


Nykstančios rūšys (lapkričio mėn. veikla)
Projekto veiklų metu analizuota Lietuvos raudonoji knyga. Mokiniai susipažino su nykstančiais gyvūnais, aiškinosi nykimo priežastis, ieškojo būdų, kaip visuomenė galėtų prisidėti siekdama išsaugoti šis rūšis.
Biologijos mokytoja Neringa

Projekte analizuojama klimato kaita (rugsėjo-spalio mėn. veikla)
eTwinning projekte dalyvavę mokiniai analizavo klimato kaitos pokyčius. Mokiniai ieškojo informacijos apie klimatą, kuris vyravo prieš 20-30 metų. Išskyrė labiausiai paveiktą metų laiką, prognozavo, kaip metų laikai pasikeis po dar 30 metų. Savo mintis iliustravo piešiniuose.
Mokytojos Neringa ir Ina

eTwinning projekto metu kuriamos knygelės

6a kl. mokiniai įgyvendino paskutinę šių mokslo metų eTwinning projekto užduotį. Šeštokai gamino knygutes apie augalus. Knygelėse mokiniai pateikė trijų skirtingų stilių (mokslinio, publicistinio ir meninio) tekstus, kuriuos iliustravo. Šiais darbais mokiniai pasidalins su mokiniais iš kitų projekte dalyvaujančių šalių (Rumunija, Turkija).
Mokytojos Ina ir Neringa

Projekto ,,The portrait of nature in literature and art“  balandžio-gegužės mėn. veiklos
Kol keliauti vieni pas kitus negalime, mokiniai bendradarbiauja eTwinning erdvėje. Balandis buvo paskelbtas augalų mėnesiu, kurio metu mokiniai kūrė eilėraščius lietuvių ir anglų kalbomis, iliustravo savo eiles. Gegužės mėnesį grožėjosi atgimstančia gamta, fotografavo besiskleidžiančius pirmuosius žiedus, kūrė citatas, apibūdinančias nuotraukas. Savo darbais taip pat dalinosi mokiniai iš Rumunijos ir Turkijos.
Visus darbus peržiūrėti galima čia: https://live.etwinning.net/projects/project/216885

Salduvės progimnazija parengė eTwinning projektą ,,The portrait of nature in literature and art“
Nuo kovo 1-osios Salduvės progimnazijoje startavo eTwinning projektas. Šiame projekte dalyvauja 6 kl. mokiniai. Projekto trukmė – 10 mėnesių. Į projektą įsitraukė mokyklos iš Rumunijos, Turkijos ir Šiaurės Makedonijos.  Visuminis – integracija pagrįstas ugdymas mokykloje yra vienas aktualiausių šiandienos švietimo sistemoje. Literatūra, gamta ir menas – kiekvienos šalies vertybės, kurias puoselėti turime pradėti dar mokykloje. Šiame projekte mokiniai gilinsis į savo šalies autorių literatūrą, kurs eilėraščius, fotografuos savo gamtos reiškinius, kurs iliustruotas knygas. Mokiniai susipažins su kitų šalių literatūra bei gamta, analizuos klimato kaitos padarinius.
Biologijos mokytoja Neringa, lietuvių kalbos mokytoja Ina, dailės mokytoja Daina
2021-04-19
 
Balandžio 19 dieną vyko eTwinning projekto ,,Playing with Shapes“ partnerių mokyklų iš šiaurės ir pietų Italijos, Rumunijos ir Lietuvos susitikimas. Susitikimo metu mokiniai dainavo dainelę apie figūras, atliko bendrą darbą, kuriame surašė figūrų pavadinimus gimtąją ir anglų kalba, o taip pat patys užsirašė iškirptos figūros pavadinimą italų, rumunų, lietuvių ir anglų kalbomis. Susitikimo pabaigoje visų šalių mokiniai dainavo bendrą dainą apie draugystę. Gera turėti bendraminčių ir draugų Europoje!
 
Mokytojos Birutė, Inga, Nijolė, Kristina ir Evelina

 


2020 m. gruodžio mėn. projekto veiklos

3 klasių mokiniai užbaigė eTwinning projektą ,,Playing with Shapes“. Šįkart mokiniai susipažino su lietuviškojo šiuolaikinio meno atstovais ir bandė sukurti jų darbų reprodukcijas. 3a klasės mokiniai peržiūrėjo Antano – Virginijaus Krištopaičio paveikslus ir kūrė ,,Rudens fakelo“ reprodukciją, 3c klasės mokiniai gilinosi į lietuvių išeivijos atstovės Ingrydos Suokaitės kūrybos ypatumus ir panaudodami jos darbuose sutinkamą geometrizuotą techniką, kūrė darbus, o 3b klasė visus pakvietė į virtualią parodą šiuolaikinio meno galerijoje, kurioje eksponavo iš geometrinių figūrų sukurtus darbus.

Nuoširdžiai dėkoju pradinių klasių mokytojoms B. Simelienei, I. Sapažinskienei ir N. Juškienei už bendradarbiavimą!

Mokytoja E. Aksomaitienė


2020 m. spalio mėn. projekto veiklos

Trečių klasių mokiniai, padedami mokytojų Birutės Simelienės, Ingos Sapažinskienės ir Nijolės Juškienės, tęsia eTwinning projekto ,,Playing with Shapes“ veiklas. Šįkart mokiniai susipažino su projekto partnerių iš Italijos bei Rumunijos vėliavomis bei jų spalvomis. Panaudodami įvairių spalvų figūras mokiniai sukūrė puikių darbų. Pasidžiaukime!

Mokytoja E. Aksomaitienė

 


2020 m. kovo mėn. projekto veiklos

eTwinning projektui ,,Playing with Shapes“ įsibėgėjant, jame dalyvaujantys 2a, 2b, 2c klasių mokiniai kūrybingai panaudoja geometrines figūras savo darbuose. Juose vaizduojami ir įvairiausi žaislai, ir daiktai, ir netgi atgyja gyvūnai. Už pagalbą dėkojame mokytojoms Birutei Simelienei, Ingai Sapažinskienei ir Nijolei Juškienei.

Mokytoja E. Aksomaitienė

 


2020 m. vasario mėn. projekto veiklos

Koks gi projektas be savo logotipo? Kvadratas. Apskritimas. Trikampis. Stačiakampis. Kiekviena mokykla kūrė logotipo dalį ir rinko patį tinkamiausią. 2a, 2b, 2c klasių mokinių pagrindinė figūra – apskritimas. Mokiniai balsavo už Ievos Drigotaitės apskritimą. Jis yra projekto ,,Playing with Shapes“ dalis. Džiaugiamės Ievos darbu!

Mokytoja E. Aksomaitienė

 


2020 m. sausio mėn. projekto ,,Paying with shapes“ veiklos

Mokykloje pradedamas įgyvendinti eTwinning projektas ,,Playing with Shapes“. 2a, 2b, 2c klasių mokiniai susipažino su projekto partnerių šalimis Italija ir Rumunija žiūrėdami trumpus video apie šalis. Patys mokiniai nusifilmavo sveikinime, kuriame prisistatė, pasakė savo vardą, amžių, įvardino mėgstamiausią spalvą bei pademonstravo savo kūrybingumą – iš figūrų sukurtus darbus.

Mokytoja E. Aksomaitienė


eTwinning projektas ,,Playing with shapes“
Salduvės progimnazijoje vykdomas eTwinning projektas ,,Playing with shapes“, kurio tikslas – tobulinti užsienio (anglų) kalbos kompetenciją (išmoks figūrų pavadinimus, gebės jas atskirti, įvardinti bei panadoti kuriant darbelius), ugdyti skaitmeninį raštingumą, bendravimą bei bendradarbiavimą dirbant grupėse su bendraamžiais bei su užsienio šalių partneriais, plėsti kultūrinį akiratį. Projekto trukmė – 5 mėnesiai, jame dalyvauja 2 klasių mokiniai. Į šį projektą įsitraukė 2 mokyklos iš Italijos, mokykla iš Rumunijos.
Mokytojos  E. Aksomaitienė, B.Simelienė, I. Sapažinskienė, N. Juškienė, S. Bartkuvienė, K. Adomaitienė

2021-06-21
eTwinning projektas „Ecological Creativity“
Gegužės – birželio mėnesiais trečiokai atliko paskutines projekto veiklas. Įvyko virtualus susitikimas su projekto partneriais iš Lenkijos ir Serbijos. Projektavome ir gaminome nuostabų Eco žaidimų aikštelės maketą. Važiavome į Mūšos Tyrelio pažintinį taką ir jį pristatėme savo partneriams. Keliavome į Šiaulių Botanikos sodą, projektą užbaigdami edukacija „Augalų detektyvai“. Taip pat pildėme apklausas, vertinome veiklas ir jau pradėjome galvoti, ką įdomaus galėtumėme nuveikti kitąmet.
Mokytojos Evelina ir Inga

2021-06-11
Edukacija Botanikos sode
Birželio 11 dieną 3b klasės mokiniai keliavo į Botanikos sodą, kur tęsė pažintį su nuostabiu augalų pasauliu ir kartu baigė eTwinning projekto ,,Ecological Creativity” veiklas. Nepabūgę lietaus, mokiniai, suskirstyti į komandas, aktyviai įsitraukė į augalų detektyvo vaidmenį, kur šifruotų nuorodų pagalba mokėsi ne tik pažinti, bet ir surasti pradingusius augalus. Nuostabi patirtis!
Mokytojos Inga ir Evelina

2021-05-28
eTwinning projekto ,,Ecological Creativity” partnerių susitikimas
 
Kaip gera, kad tuos, su kuriais dirbai visą šį pusmetį, gali pamatyti gyvai! Gegužės 28 dieną įvyko virtualus eTwinning projekto ,,Ecological Creativity” partnerių iš Lenkijos, Serbijos ir Lietuvos susitikimas. Bendravome angliškai, kūrėme vasaros pievą, dainavome ir šokome. Puikios emocijos!
 
Mokytojos Inga ir Evelina

2021-05-03
eTwinning projektas „Ecological Creativity“
 
Projekte dalyvaujantys trečiokai balandį gavo filmuotą Serbijos mokinių užduotį – pagaminti lėlę iš plastikinių buteliukų. Lėles gamino bendradarbiaudami su draugu. Tiek kūrybinis procesas, tiek rezultatas parodė, kad ne tik parduotuvėje perkami žaislai gali suteikti daug džiaugsmo. Kartu su projekto partneriais aptarė pastebimas didžiausias ekologines problemas, anglų kalba kūrė komiksus apie elektros ir vandens perteklinį naudojimą.
 
Balandžio 22 dieną, švęsdami Žemės dieną, vaikščiojo, skaičiavo nueitus atstumus ir fotografavo pavasarėjančią gamtą. Trečiokų dovana Žemei – talka Salduvės parke.
 
Mokytojos Inga ir Evelina

2021-04-06
eTwinning projektas „Ecological Creativity“
Kovo mėnesį tęsėsi tarptautinio eTwinning projekto „Ecological Creativity“ veiklos.  3b klasės mokiniai paruošė kūrybinę užduotį projekto partneriams iš Lenkijos ir Serbijos, mokė draugus pagaminti vabzdį iš kiaušinių dėkliukų. Vėliau ant palangių augino ekologiškas daržoves, iš jų gamino įvairius patiekalus.
Projekto metu nuolat dalinamasi grįžtamuoju ryšiu su partneriais, todėl šį mėnesį buvo labai smagu rašyti popierinius laiškus ir juos gauti. Atlikdami projekto veiklas mokiniai tobulino anglų kalbos skaitymo, rašymo ir kalbėjimo įgūdžius.
Mokytojos Evelina ir Inga

2021-02-26

eTwinning projektas „Ecological Creativity”

Vasario mėnesį trečiokai tęsė tarptautinio eTwinning projekto „Ecological Creativity” veiklas. Su projekto partneriais iš Lenkijos ir Serbijos gamino lesyklėles iš antrinių žaliavų, kartu kūrė piešinių knygą apie metų laikus, mokėsi angliškus antrinių žaliavų pavadinimus ir šiukšlių rūšiavimo taisykles. Mėnesio pabaigoje gavo filmuotą užduotį iš Lenkijos moksleivių – pagaminti žibintą.

Mokytojos Inga ir Evelina


2021-01-12

eTwinning projektas „Ecological Creativity”

Sausio mėnesį 3 b klasės mokiniai pradėjo vykdyti  tarptautinio eTwinning projekto „Ecological Creativity” veiklas. Pirmojo susitikimo metu mokiniai stebėjo abiejų šalių ir mokyklų pristatymus, dėliojo interaktyvias dėliones, diskutavo apie besaikį vartojimą bei daiktų „prikėlimą“ antram gyvenimui. Kartu su bendraamžiais iš Lenkijos (Torunės) trečiokai projekto metu gilinsis į atsakingo vartojimo idėją, iš nereikalingų medžiagų ir atliekų kurs žaislus, tobulins savo anglų kalbos gebėjimus. Su projekto veiklomis supažindinti ir klasės mokinių tėvai.

Mokytojos Evelina ir Inga


2021-04-02
Tęsiame eTwinning projektą švęsdami Velykas
Balandžio 1 dieną per lietuvių kalbos pamokas 5 – 8 klasių mokiniai gilinosi į Velykų papročius ir tradicijas. Buvo įdomu palyginti šių dienų Velykų šventę su jos ištakomis pagonybėje, susipažinti su kiaušinių marginimo raštais, jų simbolika, senosiomis dažymo, pynimo technikomis. Mokiniai kurdami margutį ar velykinę dekoraciją turėjo galimybę prisiliesti prie senųjų tradicijų ir papročių.
Lietuvių kalbos mokytojos Almina Šimkuvienė, Sigita Grikienė, Ina Poškuvienė, Jolanta Šiukšterienė

 


2021-02-11

Pirmoji eTwinning projekto „National Wealth: Customs and Traditions“ veikla

Nuo 2021 m. vasario progimnazijoje įgyvendinamas eTwinning projektas „National Wealth: Customs and Traditions“. Metus truksiančio projekto tikslas – ugdyti mokinių tautinę savimonę, skatinti domėtis bendruomenės ir tautos tradicijomis, puoselėti savo tautos ir krašto etnokultūrines tradicijas šeimoje, bendruomenėje, kūrybiškai pritaikyti savo etnokultūros žinias ir gebėjimus gyvenime. Bendradarbiaujant su partneriais iš Portugalijos ir Rumunijos bus gilinamasi į savo šalies kalendorinių švenčių tradicijas ir papročius, remiantis įgytomis žiniomis bus kuriamas tradicinių švenčių kalendorių.

Vasario 10 d. vyko pirmoji projekto veikla – organizuotos Užgavėnių kaukių dirbtuvėlės, kurių metu prisimintos Užgavėnių tradicijos, personažai, gamintos kaukės artėjančiai šventei. Dirbtuvėlėse dalyvavo ir žiemą iš kiemo išvyti ruošėsi gausus būrelis 1-8 klasių mokinių bei mokytojų.

Lietuvių k. mokytojos Sigita G., Jolanta Š., Almina Š., Ina P.

 


2021-03-04

Pradedamas eTwinning projektas „I touch the earth and produce“
(Atrandu, stebiu ir tyrinėju pasaulį)

Vasario mėnesį ketvirtų klasių mokiniai pradėjo vykdyti į eTwinning projektą „I touch the earth and produce“ su partneriais iš Turkijos. Projekto metu mokiniai ant palangių ir šiltnamiuose augins įvairias pasirinktas daržoves ir prieskonius. Dalinsis savo stebėjimo rezultatais: stebės, kokią įtaką augalo vystymuisi daro aplinka, klimato sąlygos, tobulins gamtamokslines kompetencijas.

Pradinių klasių mokytojos Edita, Audronė, Jurgita

 


2021-03-15

The Second Life of a Thing

 2021 m. vasario mėnesį 1-2 klasių mokiniai įsitraukė į eTwinning projekto „Antrasis daikto gyvenimas“ veiklas. Projekte dalyvauja pradinių klasių mokiniai iš Lietuvos, Turkijos, Ispanijos.

Projekto tikslas – ugdyti vaikų pilietiškumą, sąmoningumą, atsakomybę, skatinant aplinkosaugines iniciatyvas, tausoti Žemės resursus bei aplinką, tikslingai panaudojant antrines žaliavas. 

Atlikdami projekto veiklas, mokiniai bus skatinami atkreipti dėmesį į aplinką bei taršos problemas, prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. 

Mokiniai įgis žinių apie ekologiją, gamtos tausojimą, šiukšlių rūšiavimą, oro taršą, globalines problemas. 

Projekto metu mokiniai patobulins gamtamokslines, kūrybiškumo, bendradarbiavimo, kompetencijas.

Numatoma projekto trukmė – 4 mėnesiai.

1-2 klasių mokytojos Jolanta, Irena, Rima, Daiva, Gražina

 


2021-03-15

Our Heroes

2021 m. kovo mėnesį startavo eTwinning projektas Our Heroes. Projekte dalyvauja 2-7 klasių mokiniai iš Lietuvos, Turkijos, Rumunijos.

Projekto tikslas – skatinti pagarbą specialiųjų tarnybų atstovams, jų darbui, ugdyti atsakingą požiūrį į šių profesijų pasirinkimą.

 Mokiniams bus puiki proga ,,pasimatuoti“ specialiųjų tarnybų atstovų ,,batus“, tuo pačiu ugdyti pilietiškumą, atsakomybės jausmą. Specialiųjų tarnybų atstovų darbas ir apsilankymai mokyklose sulaukia susidomėjimo. Mokiniai prašo parodyti specialiąsias priemones, papasakoti apie darbo ypatybes. Nuo mažens vaikai į šiuos žmones žvelgia su smalsumu ir pagarba.

Numatoma projekto trukmė 3 mėnesiai.

  Valentina, Neringa, Jurgita, Lina

 


2021-04-16

eTwining projektas ,,Senses“

Nuo balandžio 16-osios Salduvės progimnazijoje startuoja eTwinning projektas. Šiame projekte dalyvauja 7- 8 kl. mokiniai. 

Projektas skirtas pojūčių analizei. Pojūčiai yra svarbūs gyvenant mus supančioje aplinkoje, bendraujant. Kiekvienas pojūtis (klausa, rega, skonis, uoslė ir lytėjimas) yra svarbus, todėl svarbu tinkamai rūpintis savo kūno dalimis, kurios yra už juos atsakingos (ausimis, akimis, nosimi, liežuviu ir oda). Projekte dalyvaujantys mokiniai ne tik supras, kaip svarbu atsakingai rūpintis savimi, bet ir tai, kaip jaučiasi žmonės, netekę šių juslių.
Projekto partnerė – Turkija Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu mokykla.
Projekto trukmė- balandis- birželis.
Atsakingos mokytojos Asta Cikanavičė ir Rasma Turauskienė.

 


2021-05-20
Balandžio mėnesį informacinių technologijų mokytoja Jurgita, profesinio orientavimo konsultantė Valentina, biologijos mokytoja Neringa ir anglų k. mokytoja Lina prisijungė prie projekto Young Green Conservationist. Projekte dalyvauja mokiniai ir mokytojai iš Turkijos, Italijos, Lenkijos, Bulgarijos ir Lietuvos.
Projekto tikslas – stebėti gamtos grožį, fiksuoti gamtoje vykstančius procesus, atkreipti dėmesį į žemės ūkį.
Mokiniai kūrė logotipus, fiksavo pokyčius gamtoje, pavasario darbus laukuose, lygino savo ir kitų šalių ūkininkavimo ypatumus, sėjo ir stebėjo kaip auga  daržovės, prieskoninės žolelės, gėlės, padėjo tėveliams darže.
Surinkta vaizdinė medžiaga didina vaikų supratimą apie vertybes, tokias kaip tolerancija kitoms kultūroms, lygybė, pagarba kito darbui.
Jurgita, Neringa, Valentina, Lina

2021-06-08
eTwinning projektas ,,Fairy tale laboratory“
PUG ir 1b klasių mokiniai nuo gruodžio iki birželio mėnesio dalyvavo eTwinning projekte ,,Fairy tale laboratory“. Kiekvieną mėnesį vaikai skaitė pasakas ir atliko STEAM veiklas kartu su partneriais iš Turkijos.
Kviečiame pasigrožėti mokinių darbais.
Mokytojos Kamilė ir Gintarė
NEĮGALIESIEMS