Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius, raštinė
(8 41) 437 553
Vyr. buhalteris
salduves@salduve.lt

eTwinning

Pradžia / eTwinning
Slide background
Saalduve 03
Saalduve 06
Saalduve 07

 2021-01-04

eTwinning projektas ,,The portrait of nature in literature and art“

Gruodžio mėnesį baigėsi 10 mėnesių trukęs eTwinning projektas ,,The portrait of nature in literature and art“, kuriame dalyvavo 7 kl. mokiniai. Dalyviai gilinosi į savo ir kitų šalių autorių literatūrą, domėjosi gamtos reiškiniais, piešė, rašė tekstus, fotografavo gamtą. Projektas baigtas šventine veikla – mokiniai kūrė kalėdinius sveikinimus ir atvirukus projekto partneriams.

Mokytojos Vilma, Neringa, Ina


Nykstančios rūšys (lapkričio mėn. veikla)
Projekto veiklų metu analizuota Lietuvos raudonoji knyga. Mokiniai susipažino su nykstančiais gyvūnais, aiškinosi nykimo priežastis, ieškojo būdų, kaip visuomenė galėtų prisidėti siekdama išsaugoti šis rūšis.
Biologijos mokytoja Neringa

Projekte analizuojama klimato kaita (rugsėjo-spalio mėn. veikla)
eTwinning projekte dalyvavę mokiniai analizavo klimato kaitos pokyčius. Mokiniai ieškojo informacijos apie klimatą, kuris vyravo prieš 20-30 metų. Išskyrė labiausiai paveiktą metų laiką, prognozavo, kaip metų laikai pasikeis po dar 30 metų. Savo mintis iliustravo piešiniuose.
Mokytojos Neringa ir Ina

eTwinning projekto metu kuriamos knygelės

6a kl. mokiniai įgyvendino paskutinę šių mokslo metų eTwinning projekto užduotį. Šeštokai gamino knygutes apie augalus. Knygelėse mokiniai pateikė trijų skirtingų stilių (mokslinio, publicistinio ir meninio) tekstus, kuriuos iliustravo. Šiais darbais mokiniai pasidalins su mokiniais iš kitų projekte dalyvaujančių šalių (Rumunija, Turkija).
Mokytojos Ina ir Neringa

Projekto ,,The portrait of nature in literature and art“  balandžio-gegužės mėn. veiklos
Kol keliauti vieni pas kitus negalime, mokiniai bendradarbiauja eTwinning erdvėje. Balandis buvo paskelbtas augalų mėnesiu, kurio metu mokiniai kūrė eilėraščius lietuvių ir anglų kalbomis, iliustravo savo eiles. Gegužės mėnesį grožėjosi atgimstančia gamta, fotografavo besiskleidžiančius pirmuosius žiedus, kūrė citatas, apibūdinančias nuotraukas. Savo darbais taip pat dalinosi mokiniai iš Rumunijos ir Turkijos.
Visus darbus peržiūrėti galima čia: https://live.etwinning.net/projects/project/216885

Salduvės progimnazija parengė eTwinning projektą ,,The portrait of nature in literature and art“
Nuo kovo 1-osios Salduvės progimnazijoje startavo eTwinning projektas. Šiame projekte dalyvauja 6 kl. mokiniai. Projekto trukmė – 10 mėnesių. Į projektą įsitraukė mokyklos iš Rumunijos, Turkijos ir Šiaurės Makedonijos.  Visuminis – integracija pagrįstas ugdymas mokykloje yra vienas aktualiausių šiandienos švietimo sistemoje. Literatūra, gamta ir menas – kiekvienos šalies vertybės, kurias puoselėti turime pradėti dar mokykloje. Šiame projekte mokiniai gilinsis į savo šalies autorių literatūrą, kurs eilėraščius, fotografuos savo gamtos reiškinius, kurs iliustruotas knygas. Mokiniai susipažins su kitų šalių literatūra bei gamta, analizuos klimato kaitos padarinius.
Biologijos mokytoja Neringa, lietuvių kalbos mokytoja Ina, dailės mokytoja Daina

2020 m. gruodžio mėn. projekto veiklos

3 klasių mokiniai užbaigė eTwinning projektą ,,Playing with Shapes“. Šįkart mokiniai susipažino su lietuviškojo šiuolaikinio meno atstovais ir bandė sukurti jų darbų reprodukcijas. 3a klasės mokiniai peržiūrėjo Antano – Virginijaus Krištopaičio paveikslus ir kūrė ,,Rudens fakelo“ reprodukciją, 3c klasės mokiniai gilinosi į lietuvių išeivijos atstovės Ingrydos Suokaitės kūrybos ypatumus ir panaudodami jos darbuose sutinkamą geometrizuotą techniką, kūrė darbus, o 3b klasė visus pakvietė į virtualią parodą šiuolaikinio meno galerijoje, kurioje eksponavo iš geometrinių figūrų sukurtus darbus.

Nuoširdžiai dėkoju pradinių klasių mokytojoms B. Simelienei, I. Sapažinskienei ir N. Juškienei už bendradarbiavimą!

Mokytoja E. Aksomaitienė


2020 m. spalio mėn. projekto veiklos

Trečių klasių mokiniai, padedami mokytojų Birutės Simelienės, Ingos Sapažinskienės ir Nijolės Juškienės, tęsia eTwinning projekto ,,Playing with Shapes“ veiklas. Šįkart mokiniai susipažino su projekto partnerių iš Italijos bei Rumunijos vėliavomis bei jų spalvomis. Panaudodami įvairių spalvų figūras mokiniai sukūrė puikių darbų. Pasidžiaukime!

Mokytoja E. Aksomaitienė

 


2020 m. kovo mėn. projekto veiklos

eTwinning projektui ,,Playing with Shapes“ įsibėgėjant, jame dalyvaujantys 2a, 2b, 2c klasių mokiniai kūrybingai panaudoja geometrines figūras savo darbuose. Juose vaizduojami ir įvairiausi žaislai, ir daiktai, ir netgi atgyja gyvūnai. Už pagalbą dėkojame mokytojoms Birutei Simelienei, Ingai Sapažinskienei ir Nijolei Juškienei.

Mokytoja E. Aksomaitienė

 


2020 m. vasario mėn. projekto veiklos

Koks gi projektas be savo logotipo? Kvadratas. Apskritimas. Trikampis. Stačiakampis. Kiekviena mokykla kūrė logotipo dalį ir rinko patį tinkamiausią. 2a, 2b, 2c klasių mokinių pagrindinė figūra – apskritimas. Mokiniai balsavo už Ievos Drigotaitės apskritimą. Jis yra projekto ,,Playing with Shapes“ dalis. Džiaugiamės Ievos darbu!

Mokytoja E. Aksomaitienė

 


2020 m. sausio mėn. projekto ,,Paying with shapes“ veiklos

Mokykloje pradedamas įgyvendinti eTwinning projektas ,,Playing with Shapes“. 2a, 2b, 2c klasių mokiniai susipažino su projekto partnerių šalimis Italija ir Rumunija žiūrėdami trumpus video apie šalis. Patys mokiniai nusifilmavo sveikinime, kuriame prisistatė, pasakė savo vardą, amžių, įvardino mėgstamiausią spalvą bei pademonstravo savo kūrybingumą – iš figūrų sukurtus darbus.

Mokytoja E. Aksomaitienė


eTwinning projektas ,,Playing with shapes“
Salduvės progimnazijoje vykdomas eTwinning projektas ,,Playing with shapes“, kurio tikslas – tobulinti užsienio (anglų) kalbos kompetenciją (išmoks figūrų pavadinimus, gebės jas atskirti, įvardinti bei panadoti kuriant darbelius), ugdyti skaitmeninį raštingumą, bendravimą bei bendradarbiavimą dirbant grupėse su bendraamžiais bei su užsienio šalių partneriais, plėsti kultūrinį akiratį. Projekto trukmė – 5 mėnesiai, jame dalyvauja 2 klasių mokiniai. Į šį projektą įsitraukė 2 mokyklos iš Italijos, mokykla iš Rumunijos.
Mokytojos  E. Aksomaitienė, B.Simelienė, I. Sapažinskienė, N. Juškienė, S. Bartkuvienė, K. Adomaitienė

2021-01-12

eTwinning projektas „Ecological Creativity”

Sausio mėnesį 3 b klasės mokiniai pradėjo vykdyti  tarptautinio eTwinning projekto „Ecological Creativity” veiklas. Pirmojo susitikimo metu mokiniai stebėjo abiejų šalių ir mokyklų pristatymus, dėliojo interaktyvias dėliones, diskutavo apie besaikį vartojimą bei daiktų „prikėlimą“ antram gyvenimui. Kartu su bendraamžiais iš Lenkijos (Torunės) trečiokai projekto metu gilinsis į atsakingo vartojimo idėją, iš nereikalingų medžiagų ir atliekų kurs žaislus, tobulins savo anglų kalbos gebėjimus. Su projekto veiklomis supažindinti ir klasės mokinių tėvai.

Mokytojos Evelina ir Inga


NEĮGALIESIEMS