Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius, raštinė
(8 41) 437 553
Vyr. buhalteris
salduves@salduve.lt

Programa „DŽAMS*o raktas“

Pradžia / Programa „DŽAMS*o raktas“
Slide background
Saalduve 03
Saalduve 06
Saalduve 07

Neformaliojo vaikų švietimo trumpalaikė programa
„DŽAMS*o raktas“

D – Dzūkija
Ž – Žemaitija
A – Aukštaitija
M – Mažoji Lietuva
S – Suvalkija

 „DŽAMS*o raktas“ atrakins duris į etnografinių Lietuvos regionų lobyną

Šiaulių „Juventos“ progimnazija, bendradarbiaudama su „Rasos“, Salduvės, Gegužių progimnazijomis, 2015 m. kovo – spalio mėnesiais vykdys trumpalaikę neformaliojo vaikų švietimo programą, skirtą Lietuvos etnografinių regionų metams.

Programa „DŽAMS*o raktas“ į neformaliąją veiklą įtrauks virš 300 mokinių ir 20 jų mokytojų.
Menine, tiriamąja, moksline, pažintine ir kt. aktyvia veikla bus siekiama stiprinti savitarpio supratimu ir etninėmis vertybėmis pagrįstus keturių mokyklų bendruomenių santykius, atkreipti dėmesį į kuriančius mokinius ir jų ugdytojus, puoselėti liaudiško šokio, dainavimo, tarmiško žodžio, amatų, kulinarinio paveldo tradicijas.

Per 6 mėnesius jungtinė progimnazijų komanda organizuos ne tik 6 uždarus renginius, skirtus tik programos dalyviams, bet ir 5 atvirus, į kuriuos įtrauks kitas Šiaulių miesto, apskrities mokyklas.
Programa „DŽAMS*o raktas“ baigsis 2015 m. spalio 22 d. tarptautine mokinių ir mokytojų pažintine – praktine konferencija „Modernus požiūris į etnokultūrą“, kuri vyks „Rasos“ progimnazijoje. 

2015-03-25

Pirmieji duris į etnografinių regionų pasaulį atvėrė „Juventos“ progimnazijos mokiniai, į svečius velykinei popietei pasikvietę kitus programos vaikus.

 


2015-04-22
„DŽAMS*o“ rakto dalyviai  susitiko „Rasos“ progimnazijos sveiko maisto šventėje „Močiutės patrovos“. Visi vieni kitus vaišino tradiciniais aukštaičių, žemaičių,dzūkų ir suvalkiečių patiekalais

NEĮGALIESIEMS