Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius, raštinė
(8 41) 437 553
Vyr. buhalteris
salduves@salduve.lt

Projektas „Auginu save“

Pradžia / Projektas „Auginu save“
Slide background
Saalduve 03
Saalduve 06
Saalduve 07

Ugdomasis projektas „Auginu save“

2015-10-08
Ugdomasis projektas „Auginu save“
1 tema „Kuriantis žmogus“

       1a, 1b, 1c klasių mokiniai keliavo į Salduvės ir Talkšos parką. Grožėjosi rudenėjančia gamta ir rinko gamtinę medžiagą (lapus, giles, kankorėžius, kaštonus).      Iš surinktos gamtinės medžiagos pirmokėliai ,,Žaliojoje klasėje“ kūrė, vėliau klasę papuošė naujais kūrybiniais darbais (mandalomis, saule, laivais).

Mokyklos aktų salėje 2a, 2b, 2c klasių mokiniai susitiko su dizainere Raimonda Sile, susipažino su jos kūryba, pasimokė tapyti ant šilko, sužinojo kokių asmeninių savybių reikalauja ši profesija. Grįžę į klases, tęsė savo veiklas: tapė ant marškinėlių, gamino drabužėlius savo lėlėms, gamino gėles  iš kaspino, įgyvendino savo kūrybinius sumanymus  žaisdami  spalvomis, diskutavo apie dizainerio profesiją.

        3a, 3c klasių mokiniai lankėsi P.Višinskio viešojoje bibliotekoje. Mokiniai buvo skaitykloje, suaugusiųjų ir vaikų skyriuose. Apžiūrėjo knygų saugyklą, pasimokė skirstyti knygas, žurnalus. Visiems patiko muzikos skyrius, kuriame pamatė patefoną ir daug muzikinių plokštelių. Savo veiklą mokiniai tęsė salėje, kur pasigamino skirtukus knygoms.

     3b klasės mokiniai lankėsi Gabijos Venckutės tėčio darbovietėje ,,Eventus group“. Kad vaikams būtų įdomiau kurti, žaisti ir reikšti savo nuotaikas bei emocijas, ši įmonė gamina smėlio ir šviesos staliukus, šviečiančius molbertus, kūrybinius rėmelius ,,Spalvų kopos“. Mokiniai ne tik pamatė gamybos procesą, išbandė šias priemones, bet ir gavo dovaną visai klasei – kūrybinius rėmelius ,,Spalvų kopos“.

Ketvirtokai svečiavosi Jaunųjų technikų centre. Čia susipažino su įvairiomis veiklomis: aitvarų, lego robotų konstravimu, fotografija, trasiniu – sportiniu modeliavimu, dailiaisiais amatais. Vaikai dalyvavo kūrybinėje pamokoje ,,Noriu – galiu – kuriu“ ir mokėsi valdyti lėktuvėlius. Ypač daug emocijų sukėlė skraidymo varžybos. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir sklandytuvo modeliais.

Penktų klasių mokiniai laiką leido Šiaulių dailės galerijoje, kur apžiūrėjo dailės darbų parodą, patys pabandė atkartoti pasirinkto piešinio detalę. Vaikus labai sudomino savo širdies ritmo piešimas popieriaus lape. Atlikdami temos ,,Kuriantis žmogus“ mokytojų parengtas užduotis, mokiniai ne tik kūrė laikraštuką, žodžius dainai, lankstė geometrines figūras, bet ir dainavo, šoko, sportavo.

Šeštų klasių mokiniai lankėsi Šiaulių dailės mokykloje, kur apžiūrėjo  mokinių ir mokytojų akvarelės, aliejinės tapybos, grafikos, medžio skulptūros, keramikos, tekstilės, odos plastikos kūrybinius darbus. Mokiniai atliko  grafikos kūrybinius darbelius ir ugdomojo projekto „Auginu save“ I temos „Kuriantis žmogus“ užduotis.

Mokyklos septintokai svečiavosi Valstybiniame Šiaulių dramos teatre. Pirmąją projekto dieną, kuri skirta kuriančiam žmogui, mokiniai leidosi į įspūdingą, nekasdienę kelionę po Šiaulių dramos teatro užkulisius. Susipažinę su teatru anapus scenos, vaikai atliko kūrybines užduotis: ruošė laikraštį, mąstė apie ateities technologijas, kūrė dainos tekstą.

Aštuntų klasių mokiniai viešėjo Šiaulių universiteto Menų fakultete, kur susipažino su meno studijų specifika, apžiūrėjo kūrėjos Linos darbų parodą, sugalvojo 100 savo gyvenimo norų, atliko ugdomojo projekto „Auginu save“ I temos „ Kuriantis žmogus“ užduotis.

2016-01-25

Ugdomasis projektas „Auginu save“.
2 tema „Bendraujantis žmogus“

Pirmų klasių mokiniai ugdomojo projekto ,,Auginu save“  2 temos ,,Bendraujantis žmogus“ veiklas atliko ,,Šaltinėlio“ bibliotekoje. Mokiniai susipažino su bibliotekininko profesija, bendravo su bibliotekos darbuotojais, skaitė knygutes, vaidino „Šešėlių teatrą“.

Antrokai lankėsi Šiaulių universiteto gamtos muziejuje. Ten mokiniai bendravo su muziejaus įkūrėju Stasiu Gliaudžiu. Vaikams buvo smagu klausytis žmogaus, kuris labai myli gamtą, daug žino ir geba įdomiai perteikti žinias. Antrokėliai susipažino su muziejaus ekspozicija, gyvūnų, paukščių, vabzdžių įvairove. Grįžę į mokyklą, mokiniai aptarė įspūdžius, atliko refleksijas.

Trečiokai Šiaulių Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje susitiko su poete Zene Sadauskaite. Rašytoja papasakojo daug įdomybių apie savo gyvenimą, mokytojavimą Šiauliuose, atskleidė, kaip gimsta eilėraštukas, atsakinėjo į smalsuolių klausimus. Į savo skaitomų eilėraščių žaismą poetė įtraukė ne tik mažuosius klausytojus, bet ir suaugusiuosius. Mokiniai rinkosi autorės knygutes ir garsiai visiems skaitė, deklamavo posmus.

Ketvirtokų veiklos prasidėjo miesto bulvare. Vaikai gilino bendravimo įgūdžius ir vykdė praeivių apklausą. Pašnekovai noriai atsakinėjo į ,,jaunųjų žurnalistų” pateiktus klausimus. Kitos veiklos vyko Šiaulių universitete. Mokiniai dalyvavo edukacinėse pamokėlėse, susipažino su universiteto biblioteka ir muzikos studija. Didžiausią įspūdį vaikams paliko Centų kambarys ir piešimas pagal draugo pasakojimą.Reflektuodami vykdytas veiklas, mokiniai suprato, kad bendraujant būtina laikytis bendravimo kultūros taisyklių ir šito mokyti kitus.

Penktų klasių mokiniai susitiko su V. Puronu, o vėliau savo veiklas tęsė Šiaulių Valstybiniame dramos teatre. Ekskursijos metu mokiniai pateko į žiūrovui nematomą, užkulisinę teatro pusę: persirengimo kambarius, kostiumų sandėlį, grimerių kambarį.

Šeštokai lankėsi Šiaulių dailės galerijoje. Mokiniai grožėjosi Šiaulių universiteto  Menų fakulteto dailės magistrantūros studentų baigiamųjų darbų paroda, žiūrėjo filmą, rašė ir iliustravo atvirlaiškį. Dirbdami grupėmis, poromis mokiniai piešė piešinius, dalijosi mintimis apie bendravimą, atliko testą ir kitas užduotis. Įvykdę dienos veiklas, papasakojo draugams apie įspūdžius, kuriuos sukėlė praeivių apklausa gatvėje ir mokykloje, pristatė apklausos rezultatus.

Septintų klasių mokiniai susitiko su makiažo meistre Ieva Mitigailiene, kuri dalijosi savo sėkmės istorija. Vizažistė kalbėjo apie tai,  kaip svarbu gyvenime daryti tai, ką mėgsti, ir kiekvieną rytą į darbą eiti su šypsena, atskleidė, kas svarbu siekiant savų tikslų, pasakojo apie  vizažisto, grimerio darbo ypatumus. Diena, skirta bendravimui, tęsėsi Šiaulių vyskupijos Pastoraciniame centre. Jame mokiniai atliko temos ,,Bendraujantis žmogus“ veiklas.

Aštuntų klasių mokiniai viešėjo Šiaulių darbo rinkos mokymų centre, kur susipažino su profesinio mokymo specialybėmis, lankėsi mokymų erdvėse, stebėjo ten vykstančias veiklas (manikiūrininko, virėjo, konditerio, pardavėjo, kirpėjo, floristo, siuvėjo, autotransporto priemonių remonto šaltkalvio, barmeno, padavėjo). Klausėsi įdomios paskaitos apie stalo etiketą, išmoko netradiciškai išsilankstyti servetėles stalo serviravimui. Mokiniai atliko ugdomojo projekto ,,Auginu save“ 2 temos ,,Bendraujantis žmogus“ parengtas užduotis, susiskirstę į grupes vykdė apklausą/interviu bendravimo tema.

2016-03-10

Ugdomasis projektas „Auginu save“.
3 tema „Atsakingas žmogus“.

Salduvė šoka Nepriklausomybę

 Pirmų klasių mokinukai projekto veiklas pradėjo Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre. 1a klasės mokiniai susipažino su gyvūnijos pasauliu. Besimokantys 1b klasėje mokėsi atsakingai elgtis su augintiniais, prižiūrėti kačiuką. 1c klasės vaikučiai aiškinosi, ką mėgsta namuose auginami graužikai, kokios priežiūros jiems reikia.

Antrų klasių mokiniai veiklas atliko Geležinkelio ir Policijos muziejuose. 2b klasės mokiniai aplankė unikalų Geležinkelio muziejų, kuriame susipažino su muziejaus eksponatais,  geležinkelių technine  įranga,  ryšio priemonėmis, bėgių pavyzdžiais, garvežiu, o  2a ir 2c mokiniai viešėjo Policijos muziejuje, kuriame domėjosi Policijos muziejaus eksponatais. Visi  turėjo galimybę sužinoti Šiaulių krašto geležinkelio, policijos istoriją, atliko praktines užduotis. Grįžę reflektavo klasėse.

     3b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8). Vaikai susipažino su biblioteka, dalyvavo diskusijoje apie atsakingumą, grožėjosi E. Balčiūnaitės kolekcionuojamų lėlių paroda ir veiklą užbaigė viktorina.

3a, 3c klasių mokiniai lankėsi Gytarių bibliotekoje, kurioje veikia Komiksų centras. Komiksų centre Šiaulių miesto vaikai  ir jaunimas įdomiai ir turiningai leidžia laisvalaikį, realizuoja savo idėjas, ugdosi kūrybiškumą, formuojasi teigiamą požiūrį į skaitymą naudojant informacines technologijas. Komikso žanras Lietuvoje padeda nagrinėti opias visuomenės problemas, kelia informacinio ir skaitmeninio raštingumo lygį  ir kokybiško laisvalaikio plėtrą. Čia lankytojai mokosi pasakoti įvairias istorijas komikso pavidalu.Trečiokai kūrė superherojaus piešinius, mokėsi piešti kompiuteriu.

Ketvirtų klasių mokiniai veiklas atliko mokyklos aktų salėje. Edukacinį užsiėmimą ,,Lietuvių tautinis kostiumas. Juostos“  vedė 4a klasės mokinės Benitos Šukytės mama R.Šukienė su kolege R. Ledauskiene. Mokiniai užsiėmimo metu praplėtė žinias apie Lietuvos etnografinius regionus, tarmes, papročius, žmonių darbus. Išklausę ir įtvirtinę teorines žinias, ketvirtokai kūrė ,,raštų raštus“ juostose.

      Penktųjų  klasių  mokiniai  lankėsi miesto  viešojoje P. Višinskio bibliotekoje. Jos darbuotojai suteikė informacijos apie bibliotekos istoriją, jos veiklą, teikiamas paslaugas. Mokiniai pabuvojo bibliotekos saugyklose, susipažino su knygų fondais, elektroninėmis knygomis, vartė pačią seniausią, dar XVII a. išleistą, bibliotekoje saugomą knygą, domėjosi labiausiai skaitomomis, populiariausiomis, žavėjosi pačiomis  mažiausiomis bibliotekos knygomis. Dirbdami grupėse penktokai  atliko kūrybines užduotis,  žaidė edukacinius žaidimus,  sprendė kryžiažodžius.  Turiningai praleistas laikas paskatino mokinis tapti nuolatiniais šios bibliotekos lankytojais.

Šeštokai laiką leido Glaudžio Gamtos muziejuje Šiaulių universitete. Mokiniai susipažino su ekspozicijoje demonstruojamais vabzdžių, paukščių, drugių, roplių ir gyvūnų eksponatais, atliko pateiktas istorijos ir muzikos užduotis.

Septintokai viešėjo Šiaulių televizijoje. Čia mokiniai bendravo su reporteriais, žurnalistais, laidų vedėjais, operatoriais, vadybininkais, administracijos darbuotojais, kurie dalijosi darbo televizijoje patirtimi. Televizijos direktorius papasakojo, kur ir kaip buvo įkurta „Šiaulių televizija“. Mokiniai apžiūrėjo kabinetus, montažinę, studiją, išbandė savo gebėjimus skaitydami žinias žinių studijoje. Mokinius labai sudomino redaktoriaus Gedimino Beržinio parengtos užduotys. Septintokams buvo įdomu atrasti savo stiprybes, nugalėti baimes, bendrauti, žaisti, mokytis.

Aštuntų klasių mokiniai lankėsi šunų dresūros mokykloje, kurioje susipažino su kinologo profesija. Praturtino žinias apie šunų priežiūrą, dresūrą, mokiniams labai patiko stebėti dresiruoto šuns atliekamus komandinius triukus.

2016-04-29

Ugdomasis projektas „Auginu save“.

4 tema „Sveikas žmogus“

Pirmokai šią dieną pradėjo pokalbiu-diskusija apie sveikos gyvensenos, sporto svarbą žmogaus gyvenime, prisiminė asmens higienos reikalavimus bei atliko užduotis. Kitos veiklos vyko Šiaulių teniso mokykloje, kur mokiniai turėjo galimybę susipažinti su teniso pradmenimis. Pirmokėliai mokėsi laikyti teniso raketę, atmušti kamuoliuką, dalyvavo linksmosiose estafetėse. Grįžę į mokyklą, mokiniai dalijosi patirtais įspūdžiais, džiaugėsi įdomiai praleista diena.

2b, 2c klasių mokiniai lankėsi sporto mokyklos ,,Atžalynas“ imtynių salėje. Treneris Stanislovas Kulikauskas supažindino mokinius su laisvųjų imtynių, dziudo, sambo ir kitomis imtynių rūšimis. Mokiniai  dalyvavo treniruotėje, susipažino  su kovų menu,  mokėsi, kaip  nesunkiai pritaikyti  kovines  situacijas priešininkui įveikti.

3a, 3c klasių mokiniai projekto dieną praleido ant ,,Akropolio“  ledo, o 3b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių futbolo akademijoje. Išklausę futbolo akademijos įkūrimo istoriją, susipažinę su jos veikla, pabendravę su treneriu ir apžiūrėję akademijos ugdytinių laimėjimus, įgytas žinias pasitikrino dalyvaudami viktorinoje. Pasibaigus ekskursijai, mokiniai neliko be lauktuvių – dovanų gavo futbolo kamuolį.

Ketvirtųjų klasių mokiniai projekto  veiklas vykdė VŠĮ Šiaulių krepšinio akademijoje „Saulė“. Čia mokiniai ne tik susipažino su viešosios įstaigos veikla, bet ir dalyvavo judriosiose estafetėse, tobulino asmeninius gebėjimus žaisdami krepšinį. Už pastangas ir didelį norą sportuoti visi projekto dalyviai buvo apdovanoti. Vėliau krepšinio trenerė Jurgita ketvirtokus supažindino su  įžymių krepšininkų  alėja, kurioje demonstruojami krepšininkų rankų atspaudai. Ji paskatino vaikus įsijungti į akademijos veiklą ir ateiti čia sportuoti.  Aktyvios veiklos mokiniams ypač patiko, nes teikia  judėjimo džiaugsmą ir skatina gyventi sveikai.

5 klasių mokiniai lankėsi Šiaulių miesto lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre. Mokiniai ne tik susipažino su lengvosios atletikos sporto šaka, bet ir patys galėjo save išbandyti įvairiose rungtyse: kamuolio metimo, šuolio į tolį, šuolio į  aukštį, estafečių, trumpų distancijų bėgimo ir kitose. Mokiniai džiaugėsi netradicine ugdymo diena, nes kai kuriems ši  sporto šaka buvo visai nepažįstama. Ne vienas paminėjo, kad tikrai norėtų  ateityje užsiimti šiuo sportu.

Šeštų klasių mokiniai lankėsi Šiaulių universiteto Kūno kultūros ir sporto edukologijos katedros tyrimų centre ir išbandė savo jėgas bėgimo takeliuose, treniruoklių salėje. ŠU sporto salėje rungtyniavo kvadrato varžybose.

Septintokai lankėsi  A. Sireikos krepšinio akademijoje. Akademijos treneriai įtraukė mokinius į sportines veiklas, tad septintokai nė nespėjo pajusti, kaip baigėsi veikloms skirtas laikas. „Man labai patiko ASKA sporto salėje. Prieš pradėdama  sportuoti maniau, kad tai bus nuobodus kamuolio varymas, bet buvo tikrai įdomiau negu maniau. Pirmasis treneris buvo linksmas ir jo mankšta buvo šauni. Labai patiko visi pratimai. Po jų jaučiau, kaip skauda kojų raumenis, bet tai buvo geras jausmas! Antrasis treneris atrodė griežtas, bet jo veikla taip pat buvo įdomi. Pirmas jo pratimas padėjo lavinti reakciją, nes turėjome kuo greičiau paimti stovelį. Žaisti ,,kryžiukus – nuliukus“ patiko labiausiai, nes patobulinau šio žaidimo įgūdžius. Paskutinė užduotis taip pat suteikė daug džiaugsmo: turėjome pataikyti į krepšį 6 kartus ir mūsų komanda laimėjo. Dėl to labai džiaugiuosi! Manau, ši veikla buvo mums naudinga, nes sportuodami sudeginome nereikalingas kalorijas ir visiems pagerėjo nuotaika. Tokių veiklų reiktų daugiau!“, – įspūdžiais dalijosi septintokė Dovilė.

Aštuntų klasių mokiniai lankėsi sporto mokykloje ,,Klevas“. Mokyklos direktorius supažindino su sporto mokyklos įkūrimo istorija, pasiekimais bei laimėjimais. 8a ir 8b klasių mokiniai bendravo su sporto mokyklos treneriais, mokėsi žaisti regbį ir žolės riedulį.

Daugiau nuotraukų…

NEĮGALIESIEMS