Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius, raštinė
(8 41) 437 553
Vyr. buhalteris
salduves@salduve.lt

Salduvė – mūsų namai

Salduvė – mūsų namai

Praūžė jubiliejinė Salduvės progimnazijos savaitė, į renginių verpetą įtraukusi visą mokyklos bendruomenę. Šventinė nuotaika pradėta kurti jau ankstyvą pirmadienio rytą – su spalvingomis vėliavėlėmis kiekvieną ateinantį pasitiko 7c klasės mokiniai, o prasidėjus pirmai pamokai visa bendruomenė giedojo mokyklos himną. Staigmenų jau tądien netrūko: skambėjo muzika, į pamokas kvietė naujas skambutis, per TV ekranus buvo demonstruojamos įsimintiniausios mokyklos gyvenimo akimirkos, fotografuotasi prie naujos fotosienos, vyko futboliuko varžybos su „Gintra“. Diena baigta susikaupimo minute Šv. Mišiose.

Ypač saldus buvo antradienio rytas, kvepėjęs mamų pyragais ir keksiukais. Po šventinių pusryčių tėveliai organizavo įvairias veiklas, vedė netradicines pamokas. Vakare į mokyklos aktų salę kvietė muzika ir poezijos posmai. Šią ypatingą dovaną mokyklos bendruomenei dovanojo Birutė Marcinkevičiūtė (Lietuvos aktorė, režisierė) ir Egidijus Ališauskas (birbynininkas, tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas).

Trečiadienį ir ketvirtadienį apie gimtadienį kalbėta pamokose, mokytasi be vadovėlių. Pintos simbolinės draugystės apyrankės, atliktas gimtadienio nuotaikos tyrimas, piešta ateities mokykla. Labiausiai mokiniams patiko spaudos konferencija, kurios metu mokiniai uždavė įvairius klausimus mokytojams, turėjo galimybę juos geriau pažinti. Ypač spalvingas buvo ketvirtadienio vakaras – mokiniai dalyvavo oranžinėje diskotekoje „O, Salduve!”

Penktadienį smagių veiklų irgi netrūko – mokiniai gimtadienio skaičių įprasmino bendra nuotrauka, rašė linkėjimus ateities kartoms, buvo atidaryta paroda „Salduvės žmonės“.

Šventinė savaitė baigta buvusiems salduviečiams skirtu koncertu „Čia mūsų namai“. Jo pradžioje nuskambėję vedėjų žodžiai „čia mokiausi aš, mokėsi mano vaikai, mokosi mano vaikaičiai, čia mano namai“ visos šventės metu vis primindavo, kad mes švenčiame gražios bendrystės šventę, kad mes visi –giminės, išėję iš tų pačių namų. Susirinkusiuosius džiugino ne tik įžymių poetų, bet buvusių ir esamų salduviečių kurtos eilės, skambėjo muzika, sceną drebino liaudiški ir šiuolaikiniai šokiai. Neapsieita ir be sveikinimų, prisiminimų, linkėjimų ir dovanų. Renginys baigtas mokytojus ir mokinius į bendrą chorą subūrusia daina „Kol kartu“.

Lietuvių kalbos mokytojos Almina Šimkuvienė ir Ina Poškuvienė

60-1

NEĮGALIESIEMS