Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius
+370 674 56620
Raštinė
salduves@salduve.lt

Ugdomasis projektas „Auginu save“ 1 tema „Kuriantis žmogus“

Pradžia / Nuotraukų galerija / 2015-2016 m.m. / 2015-10 veiklos / Ugdomasis projektas „Auginu save“ 1 tema „Kuriantis žmogus“

2015-10-08
Ugdomasis projektas „Auginu save“
1 tema „Kuriantis žmogus“

       1a, 1b, 1c klasių mokiniai keliavo į Salduvės ir Talkšos parką. Grožėjosi rudenėjančia gamta ir rinko gamtinę medžiagą (lapus, giles, kankorėžius, kaštonus).      Iš surinktos gamtinės medžiagos pirmokėliai ,,Žaliojoje klasėje“ kūrė, vėliau klasę papuošė naujais kūrybiniais darbais (mandalomis, saule, laivais).

Mokyklos aktų salėje 2a, 2b, 2c klasių mokiniai susitiko su dizainere Raimonda Sile, susipažino su jos kūryba, pasimokė tapyti ant šilko, sužinojo kokių asmeninių savybių reikalauja ši profesija. Grįžę į klases, tęsė savo veiklas: tapė ant marškinėlių, gamino drabužėlius savo lėlėms, gamino gėles  iš kaspino, įgyvendino savo kūrybinius sumanymus  žaisdami  spalvomis, diskutavo apie dizainerio profesiją.

        3a, 3c klasių mokiniai lankėsi P.Višinskio viešojoje bibliotekoje. Mokiniai buvo skaitykloje, suaugusiųjų ir vaikų skyriuose. Apžiūrėjo knygų saugyklą, pasimokė skirstyti knygas, žurnalus. Visiems patiko muzikos skyrius, kuriame pamatė patefoną ir daug muzikinių plokštelių. Savo veiklą mokiniai tęsė salėje, kur pasigamino skirtukus knygoms.

     3b klasės mokiniai lankėsi Gabijos Venckutės tėčio darbovietėje ,,Eventus group“. Kad vaikams būtų įdomiau kurti, žaisti ir reikšti savo nuotaikas bei emocijas, ši įmonė gamina smėlio ir šviesos staliukus, šviečiančius molbertus, kūrybinius rėmelius ,,Spalvų kopos“. Mokiniai ne tik pamatė gamybos procesą, išbandė šias priemones, bet ir gavo dovaną visai klasei – kūrybinius rėmelius ,,Spalvų kopos“.

Ketvirtokai svečiavosi Jaunųjų technikų centre. Čia susipažino su įvairiomis veiklomis: aitvarų, lego robotų konstravimu, fotografija, trasiniu – sportiniu modeliavimu, dailiaisiais amatais. Vaikai dalyvavo kūrybinėje pamokoje ,,Noriu – galiu – kuriu“ ir mokėsi valdyti lėktuvėlius. Ypač daug emocijų sukėlė skraidymo varžybos. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir sklandytuvo modeliais.

Penktų klasių mokiniai laiką leido Šiaulių dailės galerijoje, kur apžiūrėjo dailės darbų parodą, patys pabandė atkartoti pasirinkto piešinio detalę. Vaikus labai sudomino savo širdies ritmo piešimas popieriaus lape. Atlikdami temos ,,Kuriantis žmogus“ mokytojų parengtas užduotis, mokiniai ne tik kūrė laikraštuką, žodžius dainai, lankstė geometrines figūras, bet ir dainavo, šoko, sportavo.

Šeštų klasių mokiniai lankėsi Šiaulių dailės mokykloje, kur apžiūrėjo  mokinių ir mokytojų akvarelės, aliejinės tapybos, grafikos, medžio skulptūros, keramikos, tekstilės, odos plastikos kūrybinius darbus. Mokiniai atliko  grafikos kūrybinius darbelius ir ugdomojo projekto „Auginu save“ I temos „Kuriantis žmogus“ užduotis.

Mokyklos septintokai svečiavosi Valstybiniame Šiaulių dramos teatre. Pirmąją projekto dieną, kuri skirta kuriančiam žmogui, mokiniai leidosi į įspūdingą, nekasdienę kelionę po Šiaulių dramos teatro užkulisius. Susipažinę su teatru anapus scenos, vaikai atliko kūrybines užduotis: ruošė laikraštį, mąstė apie ateities technologijas, kūrė dainos tekstą.

Aštuntų klasių mokiniai viešėjo Šiaulių universiteto Menų fakultete, kur susipažino su meno studijų specifika, apžiūrėjo kūrėjos Linos darbų parodą, sugalvojo 100 savo gyvenimo norų, atliko ugdomojo projekto „Auginu save“ I temos „ Kuriantis žmogus“ užduotis.

NEĮGALIESIEMS