IV tema ,,Mano miesto vizija“

2019-05-15

1a

1a klasės mokiniai susipažino su Katinų muziejaus įkūrimo istorija, pabuvojo ,,Miau“ kambaryje, Egzotinių gyvūnų kampelyje. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su įvairių rūšių gyvūnais, gyvenančiais gyvajame kampelyje, sužinojo apie gyvūnų gyvenimo būdą, elgseną, ypatingus gebėjimus, priežiūros ypatumus, poreikius. Refleksijos metu aptarė veiklą, žiūrėjo filmą ,,Šiauliai“, aptarė Šiaulių miesto lankytinas vietas ir piešė labiausiai patikusį gyvūną, paukštį.


1b

Aplankėme naują mums Šiaulių miesto erdvę – Dailės galeriją. Apžiūrėję ją supratome, kad  menininkai kuria ne tik paveikslus. Didžiausią įspūdį paliko galerijos salėje migruojantys šviečiantys, grojantys ir cypsintys žaisliukai-robotukai.


1c

1c klasės mokiniai lankėsi Dailės galerijoje, kur susipažino su šiuolaikiniu menu. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti jaunų menininkų šiuolaikinį meną, pažaisti su naujos kartos žaislais.


2a

2a klasės mokiniai lankėsi Jaunųjų gamtininkų centre. Dalyvavo edukacijoje Katinų muziejuje. Apžiūrėjo atsinaujinusį gyvūnijos sodą.


2b

2 b klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime Katinų muziejuje „Sukurk sau katiną“. Užsiėmimo pradžioje apsilankė Katinų muziejuje, susipažino su eksponatais. Vėliau gamino katinėlių koliažus iš gamtinės medžiagos, popieriaus, medžiagų skiaučių. Padirbėję džiaugėmės unikaliais darbeliais.

Mokytoja Jurgita Klastaitienė


2c

Ugdomojo projekto „Ateitis mūsų rankose“ IV temos „Mano miesto vizija“ dieną 2c klasės mokiniai lankėsi Išmaniojoje mokykloje. Čia vaikai išgirdo pasakojimą, kaip tobulėja robotų kūrimo pramonė, žiūrėjo filmą apie robotą Atlas ir kitus pasaulyje egzistuojančius robotus, stebėjo, kaip jie išbandomi, o vėliau pritaikomi realiame gyvenime. Mokiniai 3D akinių pagalba nukeliavo į kosmosą, apsilankė Marse. Išmėgino savo pačių sukonstruotų robotų galimybes ir svarstė, kur bei kokius robotus būtų galima pritaikyti Šiaulių mieste.


3a ir 3c

 Ugdomojo projekto „Ateitis mūsų rankose“ IV tema  „Mano miesto vizija“  3a ir 3c  klasių mokiniams vyko Šiaulių miesto geležinkelio muziejuje.

Užsiėmimo metu mokiniai apžiūrėjo lauko ekspoziciją, pamatė traukinių apsisukimo ratą, susipažino su pokario metu naudotomis priemonėmis. Vėliau edukaciją tęsė muziejaus patalpose. Čia eksponuojami senoviniai daiktai: įvairios ryšio priemonės, bilietų komposteris, uniformos ir kt. Trečiokams labai patiko šiuolaikinio traukinių maršruto maketas, kuriame juda ne tik krovininiai, bet ir keleiviniai – greitieji traukiniai. Edukacijos  pabaigoje vyko refleksijos, kurių metu vaikai atliko  praktines užduotis ir  pagilino žinias apie geležinkeliečių ir šioje srityje dirbančių žmonių profesijas.


3b

Ugdomojo projekto ,,Ateitis mūsų rankose“ paskutinės temos ,,Mano miesto vizija“ veiklos 3b klasės mokiniams vyko Šiaulių spaustuvėje. Trečiokai dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Kaip gimsta knyga?“. Mokiniai susipažino su spaudos darbais, poligrafijos ypatumais, maketavimu, knygų įrišimu, pospaustuviniais darbais. Įdomiausia buvo praktinė veikla – dėžučių lankstymas, knygelių gaminimas, raidžių rašymas linotipiniu (senoviniu) būdu, matematiniai ir ne tik vadovės Linos Dikšienės klausimai. Teisingai atsakiusiems buvo įteiktos dovanėlės ( užrašų knygelės, kalendoriai, atvirukai). Po edukacijos mokiniai apsilankė spaustuvės patalpose. Cechuose vaikai iš arti pamatė, kaip ir kokiais prietaisais atliekami spaudos, maketavimo, pjovimo lazeriu darbai, kokie knygų įrišimo ypatumai, bendravo su darbuotojais. Pabaigoje mokinių laukė didžiausia dovana – naujai išleistas klasės kalendorius. Buvo įdomu ir naudinga.

Odrė Dambrauskaitė, 3b klasė


4a ir 4b

4a ir 4b klasių mokiniai UP „Ateitis mūsų rankose“ IV temos „Mano miesto vizija“ veiklas vykdė naudodamiesi telefonuose parsisiųsta programėle „Actionbound“. Susiskirstę grupėmis, užsiregistravę ir sudainavę Salduvės mokyklos himną, patraukėme nurodytu maršrutu. Kiekviename punkte laukė įdomios užduotys. Ypač smagu buvo kurti video žinutę, diskutuoti, ko trūksta gimtajam miestui, kokį norėtųsi jį matyti, kurti ketureilius, pozuoti nuotraukai. Patirti įspūdžiai išliks ilgam.


4c

4c klasės mokiniai UP dieną ,,Mano miesto vizija“ keliavo į miestą ir pagal nuorodas (barkodus) atlikinėjo įvairias užduotis komandose po 5. Atlikę visas užduotis, atsakymus nusiuntė organizatoriams ir sužinojo, kokią vietą laimėjo. Vaikščiodami grožėjosi gamtos vaizdais, o sustoję prie Ch. Frenkelio paminklo – žydinčiomis sakuromis.


5a

5a klasės mokiniai paskutiniąją ugdomojo projekto dieną praleido Šiaulių dailės galerijoje. Mokiniai diskutavo apie miesto tobulintinas sritis, apsvarstė, ko reikėtų, kad mūsų miestas taptų patrauklesniu gyventojams. Tuomet mokiniai sukūrė miesto ateities maketus, gamino ženklelius panaudodami miesto simbolius.


5b

Mūsų grupės Šiaulių bulvaro ateities vizija yra tokia. Stendai, kurie skelbia ir reklamuoja ekologiškas parduotuves. Tarp šaligatvių prisodinta medžių. Gatvėse nėra šiukšlių, nes žmonėms labai rūpi gamta. Šviestuvai naudoja saulės energiją. Labai tikimės, kad taip ir bus!

Matas Dauparas, Emilija Rešeliauskaitė ir Saulė Šiaulytė


5c

2019-05-15 5c klasės mokiniai dalyvavo Ugdomojo projekto „Ateitis mūsų rankose“ ketvirtosios temos „Mano miesto vizija“ veiklose. Mokinius labiausiai nudžiugino tai, kad užsiėmimas vyko socialinių partnerių erdvėse – Šiaulių dailės galerijoje. Keliaudami į galeriją penktokai apžiūrėjo gražiausias ir labiausiai apleistas miesto vietas, o dalyvaudami užsiėmime kūrė ateities miesto vizijos plakatą. Jame, tarsi tikri architektai, projektavo naujus statinius, parkus, kitas poilsio ir pramogų erdves. Vėliau pasigamino savo gimtojo miesto ženkliukus.

Daug džiugių emocijų sukėlė Dailės galerijoje apžiūrėta robotukų-žaisliukų paroda. Vaikai džiaugėsi turininga ir puikių įspūdžių kupina netradicinio ugdymo diena.


6a

Ketvirtadienį vyko įdomi ugdomojo projekto diena. Parsisiuntėme „Actionbound“ programėlę ir pagal ją vykdėme jos nurodytas užduotis. Vaikščiojome po miestą, kūrėme ketureilius ir t. t… Buvo be galo smagu. Ši netradicinė

diena visiems labai patiko.

Simona Sakalauskytė, 6a


6b

IV UP tema, tikriausiai, visiems patiko labiausiai. Tą dieną prisivaikščiojome iki valios, nes buvo orientacinis Šiaulių mieste su programėle “Actiobound”. Gegužės 15 dieną visi Salduvės progimnazijos mokiniai, lydimi mokytojų, vaikščiojo po miestą ir ieškojo nurodytų vietų, kur turėjo atlikti įvairias užduotis. Užduočių buvo įvairių: sukurti ketureilį, nuotraukoje atspindėti savo charakterį, nusifotografuoti prie kokios nors vietos ar kita. Veiklas pabaigėme šiek tiek anksčiau, tad išnaudojome progą artimiau pabendrauti su auklėtoja. Sėdėdami kavinukėje, gurkšnodami arbatą, ramiai šnekučiavomės. Man ši diena labai patiko, manau, kad kitiems klasės draugams taip pat.

6b klasės mokinė Lingailė Kalvelytė


6c

Linksmas pasivaikščiojimas

Atėjus netradicinei dienai mes visi buvome suintriguoti. Nežinojome, nei kas mūsų laukia, nei kas mums įvyks.

Suskambus skambučiui suėjome į klasę ir aptarėme, ką veiksime. Tik tiek sužinojome, kad mes vaikštinėsime po Šiaulius ir atliksime užduotis.

Susiskirstėme į keturias grupeles, pradėjome jungtis ir vesti informaciją į programėlę. Ir štai prasidėjo kelionė. Dvi grupelės ėjo su mūsų auklėtoja, kurioje ir aš buvau, o kitos dvi ėjo su kita mokytoja.

Buvo labai linksma. Sekiojome rodykles, kurias rodė per programėlę ir atlikome įdomias užduotis. Reikėjo sukurti ketureilį ir atsakyti į klausimus, nusifilmavus pranešti nuomonę, nusifotografuoti pagal savo charakterį.

Atlikdami jas, mes smagiai pasivaikščiojome, pakalbėjome ir rinkome taškus. Nors ir buvo techninių nesklandumų, mes vis tiek tęsėme kelionę. Aplankėme Centukus, Šiaulių viešbutį, Dviračių muziejų, Šiaulių vandentiekį, Šiaulių universitetą, paminklą Povilui Višinskiui ir t.t.  Vaikščiodami užėjome į kavinukę išgerti kavos ir paskanauti bandelių. Visi susirinkę reikiamoje vietoje ėjome į paskutinį tašką – Ch. Frenkelio rūmus.

Patogiai susėdome prie fontano ir atlikę paskutinę užduotį parašėme refleksiją. Viskas buvo labai gražu ir ramu. Pabaigoje nusipaveikslavome. Man labiausiai patiko ši tema, nes sužinojau daugiau apie Šiaulius, praleidau laiką su bendraklasiais.

Egita Grigoriūtė, 6c klasė


Gegužės 15 d., trečiadienį, vyko ugdomojo projekto ,,Ateitis mūsų rankose’’ paskutinė, ketvirtoji tema. Pirmiausia, klasėje pasiskirstėme į grupes ir parsisiuntėme programėlę ,,Actionbound’’, kuri ir buvo pagrindinė mūsų veiklos dalis. Programėlė mums rodė kelią į vietas, kurias turime aplankyti ir atlikti užduotis. Aplankėme Šiaulių viešbutį, Vandens bokštą, Chaimo Frenkelio rūmus ir daug daugiau vietų. Užduotys buvo įvairios: nufilmuoti komandoje video, nusifotografuoti, sugiedoti mokyklos himną, sukurti ketureilius ir kt. Man ši tema ir jos veiklos labai patiko, nes ne tik galėjome linksmai praleisti laiką su klasiokais, bet ir sužinoti bei prisiminti daug dalykų apie savo gimtąjį miestą – Šiaulius.

Austėja Janulytė, 6c klasė


 Gegužės 15d., netradicinę diena, su klase pasiskirstę į keturias komandas, naudodamiesi programėle ,,Actionbound“, keliavome po Šiaulius. Programėlės užduotys buvo įdomios ir puikiai suprantamos, nors kelios užduotys buvo tokios, kurioms reikėjo pasukti galvą. Baigę užduotis prisėdome Ch. Frenkelio vilos sode. Ten visi parašėme refleksijas ir aptarėme dienos veiklas. Man ši netradicinė diena buvo geriausia iš visų prieš tai buvusių veiklų, nes  patiko aktyviai dalyvauti diskusijose ir geriau pažinti Šiaulius.

Faustina Liberytė, 6c klasė


7a

UP IV temos veiklas 7a klasės mokiniai atlikome pasidaliję į dvi grupes: vieni dalyvavo STEAM užsiėmimuose, kiti – ėjome į Šiaulių Valerijono vaistinę ir dalyvavome edukacinėje veikloje.

Per STEAM užsiėmimus buvome Šiaulių kolegijoje ir ten darėme 3D namo planą. Naudojantis kompiuteriu su programėle ,,Planner 5“ mes projektavome savo svajonių namą arba tiesiog išlaisvinome savo fantaziją. Programėle naudotis buvo gana lengva, o pasirinkimų buvo labai daug. Galėjome nuspalvinti, pakeisti, sumažinti ar padidinti bet kurią namo dalį. Suprojektavę namą, jį ir įrengėme, be to, padarėme ir kiemą. Visi mokiniai padarė skirtingus ir labai gražius namus.

Veiklų metu vyravo pozityvios nuotaikos, visiems sekėsi puikiai, o darbas ėjosi sklandžiai. Visi buvo susidomėję veikla. Nuobodu nebuvo, nes visą laiką neprivalėjome dirbti, todėl pasinaudojome galimybe ir pailsėti bei truputį pažaisti. Užsiėmimų pabaigoje priėmėme sprendimą, kad architektūra bei statyba yra labai įdomios ir tikrai ne nuobodžios profesijos, kurių tikrai verta siekti.

Beje, turėjome trumpą ekskursiją aplink kolegiją. Susipažinome su patalpomis, kuriose vyksta statybų ir architektūros studijos, pamatėme keletą studentų projektų, kurie buvo labai kruopščiai atlikti. Taip pat buvome patalpose, kuriose studentai mokosi tinkavimo, dažymo ir kitų dalykų.

Kita klasės mokinių grupė lankėsi Valerijono vaistinėje. Joje išklausėme pasakojimų apie sveiką gyvenseną, įvairių sveikų produktų naudą žmogui, Valerijono vaistinės vystymąsi. Kiekvienas pasigaminome lūpų balzamą. Gavome paragauti sveikuoliškos arbatos iš vaistažolių. Mus supažindino su vaistininko profesija bei aprodė vaistinės rūsį, kuriame prieš daugelį metų buvo laikomi vaistai.

Šias veiklas mes norėtume pakartoti dar kartą!


7b

7b klasės mokiniai lankėsi UAB ,,Baltik vairas“. Ekskursijos metu sužinojome, kaip gaminami dviračiai, pamatėme visą gamybos procesą nuo atskirų detalių iki vientiso dviračio. Buvo įdomu pamatyti, kaip dažomi dviračių rėmai, surenkami ratai, klijuojami lipdukai. Tyrimų laboratorijoje sužinojome, kaip dviračiai testuojami prieš patekdami pas vartotojus. Stebėdami darbą prie konvejerio, supratome, kaip svarbu kiekvienam atlikti savo darbą gerai.


7c

2019 – 05 – 15 mūsų klasė dalyvavo projektinės dienos veiklose ,,Mano miesto vizija”. Mes turėjome galimybę atlikti interaktyvias užduotis naudodami programėlę ,,Actionbound”. Ši netradicinė veikla mums išties patiko, nes minėta programėlė mums visiškai nauja, o ir pačios užduotys buvo labai kūrybiškos ir skatino bendradarbiavimą. Aplankėme žymias Šiaulių vietas bei prisiminėme svarbius mūsų krašto žmones, kūrėme ketureilius ir taip pagerinome savo lietuvių kalbos įgūdžius.

Tikimės sulaukti daugiau progų dalyvauti tokiose veiklose!

7c klasės metraštininkė Beata Trinkaitė


8a

2019-05-15

Atlikdami projekto ,,Ateitis mūsų rankose” 4 temos ,,Mano miesto vizija” užduotis, dirbome su išmaniąja ,,Actionbound‘‘ programėle. Tai interaktyvus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir pasitikrinti savo žinias. Pirmąją užduotį turėjome atlikti dar net neišėję iš mokyklos – padainuoti mokyklos himną. Vaikštinėdami ir vykdydami užduotis, sužinojome daug naujų dalykų apie Šiaulių miesto lankytinas vietas: kad   bronzinį paminklą žymiam Šiaulių fabrikantui Chaimui Frenkeliui   sukūrė skulptorius Romas Kvintas , kad  Ch.Frenkelio odos fabrikas buvo kone galingiausias XX amžiaus pradžios Europoje, kad Gaidžio laikrodžio aikštė pėsčiųjų gatvėje daugeliui žmonių yra malonių susitikimų ir pasimatymų aikštė, kad dabar Šiaulių centro simbolis ne tik gieda, bet ir sveikinasi su praeiviais: „Sveiki atvykę į Šiaulius”. Pasisveikinimo tekstas skamba lietuvių, anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, ispanų, švedų, romų ir kitomis kalbomis 12 val. ir 18 val. Smagu, kad šio žaidimo pagrindinis rodiklis yra ne greitis, bet reakcija ir užduočių atsakymų tikslumas bei teisingumas. Kūrėmė video žinutę Šiaulių miesto merui su savo ateities vizijomis, kokius Šiaulius norėtume matyti Šiaulius po 20-ies metų.

Dalyvaudami šioje projektinėje dienoje mokėmės bendradarbiauti, dirbti grupėse, kūrybiškumo kuriant ketureilį, taip pat sumanumo įmenant mįsles. Šios temos metu ne tik sužinojome įdomių dalykų apie Šiaulius, bet ir galėjome pasigrožėti savo gimtuoju miestu.

8a klasės metraštininkės Darija Grubliauskaitė ir Merita Žegunytė


8b

Gegužės 15 d. Šios netradicinės veiklos metu išnaršėme Šiaulių centrinę miesto dalį. Mes kūrėme, bendradarbiavome, bendravome, ieškojome, gausinom žinias apie Šiaulių kraštą ir net nufilmavome žinutę Šiaulių merui. Daugeliui ši netradicinė diena buvo geriausia, nes labiausiai įtraukė į veiklas.

__________________________

8c

Gegužės 15d. vyko orientacinis Šiauliuose. Klasėje pasiskirstėme komandomis po kelis vaikus ir parsisiuntėme programėlę, kuri mums rodė, kur eiti. Buvome nuėję į bulvarą prie Dviračių muziejaus ir Gaidžio laikrodžio, į centrą ir prie Ch.Frenkelio paminklo. Atlikę orientacinio užduotis, nuėjome į Chaimo Frenkelio vilos parką. Visi buvome geros nuotaikos ir linksmai praleidome laiką.

Atnaujinta: 2024-03-13
 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka
 • 1. 08.00 – 08.45
 • 2. 08.55 – 09.40
 • 3. 09.50 – 10.35
 • 4. 10.55 – 11.40
 • 5. 12.00 – 12.45
 • 6. 13.05 – 13.50
 • 7. 14.00 – 14.45
 • 8. 14.55 – 15.40