++Akredituotas Erasmus+ projektas (2023-2024 m. m.)

2024 m. vasario 12 d. 
Salduviečiai pasitiko svečius iš Rumunijos

2024 m. vasario 12-15 d. progimnazijoje vieši septyniolikos mokinių grupė ir penkios mokytojos  iš Rumunijos,  Alexandru Ioan Cuza mokyklos. 

Pirmo susitikimo metu mokinius pasveikino progimnazijos direktorė Natalija Kaunickienė, "Muzikos studijos" dainininkai, mokiniams buvo pristatytos savaitės veiklos. Pirmą Erasmus+ mobilumo dieną mokiniai dalyvavo pamokose kartu su salduviečiais, pristatė savo šalių ypatumus, lankytinas vietas, mokyklas.  Mokytojos stebėjo vokiečių kalbos ir pasaulio pažinimo pamokas. Po pamokų salduviečiai svečiams surengė trumpą ekskursiją mieste, kurios metu aplankė Ch. Frenkelio vilą, žymiąją lapę, auksinį berniuką, šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą, centų kambarį. 

Džiaugiamės Erasmus+ programos teikiamomis galimybėmis susipažinti su kitos šalies kultūra, patirti tarptautiškumo dvasią namie. 

Projektų koordinatorė Lina 

 

2024 m. vasario 12-15 d. 
Salduvės progimnazijoje lankėsi mokiniai ir mokytojos iš ,,Alexandru Ioan Cuza’’ mokyklos, Brailos miesto, Rumunijos.
Erasmus+ mobilumo metu svečiai dalyvavo pamokose, skaitė pranešimus tarptautinėje konferencijoje „I am a European Citizen“ siekdami atspindėti savo mintis apie Europos Sąjungą bei jos vertybes, susipažino su lankytinais Šiaulių miesto objektais. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas skaitmeniniams ir komunikavimo užsienio kalba įgūdžiams bei kultūrinei kompetencijai tobulinti. Mokiniai išnaudojo Canva galimybes kurdami plakatus, Pixton programėlės pagalba sukūrė savo avatarus ir juos įgarsino naudodami ChatterKid. Salduviečiai ne tik dalinosi su svečiais informacija apie Lietuvą, Šiaulius ir progimnaziją, bet ir supažindino juos su įvairiais kultūriniais aspektais, tradicijomis.

Svečiai aplankė Rūtos šokolado muziejų, susipažino su šokolado istorija ir aktyviai dalyvavo edukacijoje. Pasitelkę fantaziją, sukūrė ne tik skanius, bet ir vizualiai įspūdingus saldainius. Kitas įsimintinas momentas – kelionė į Žaliūkių malūnininko sodybą, kur svečiai išgirdo unikalios lietuviškos duonos istoriją, susipažino su senovinėmis tradicijomis bei papročiais. Kiekvienas turėjo galimybę išsikepti savo pagranduką ir prisiliesti prie autentiškos lietuviškos tradicijos. Savaitę baigėme apsilankymu Kryžių kalne, kur kiekvienas pastatytas kryžius pasakoja unikalią istoriją ir leidžia prisiliesti prie laiko amžinumo.

Tarptautinės savaitės metu netrūko gerų emocijų, naujų patirčių, įspūdžių. Džiaugiamės užsimezgusia tarptautine mokinių draugyste, įgyta patirtimi, patobulintomis kompetencijomis, pasidalintomis mintimis, apmąstymais, ką reiškia būti europiečiu. Nekantriai laukiame mūsų mokinių kelionės į Brailą balandžio mėnesį.

 Projektų koordinatorė Lina 

2024 m. balandžio 21 d.

Ankstyvą 2024 m. balandžio 21 d. sekmadienio rytą prasidėjo mokinių grupės kelionė pagal akredituotą Erasmus+ programos projektą. Vakare visi sėkmingai pasiekė Breilos miestą Rumunijoje. Kartu į Rumuniją darbo stebėjimo vizitui išvyko gamtos mokslų mokytoja Loreta Motuzienė. 

Anglų kalbos mokytoja Evelina Aksomaitienė

2024 m. gegužės 8 d. 
Mokinių grupės mobilumas Rumunijoje
Balandžio 21-26 dienomis 8 mokinių grupė su dviem mokytojomis išvyko į Rumuniją pagal Erasmus+ programą. Kviečiame paskaityti Ūlos K. mobilumo dienoraštį. 

 Balandžio 21 diena. Sekmadienis. Anksti ryte mūsų grupės nariai, pasiėmę lagaminus, atsisveikino su artimaisiais, susėdo į autobusą ir pajudėjo į mūsų pirmąjį kelionės tašką - Rygą. Rygos oro uoste atidavėme lagaminus ir praėjome patikrą. Daugumai mokinių tai buvo naudinga patirtis, nes niekas nebuvo skridęs savarankiškai. Kai sulipome į lėktuvą ir pakilome, visi pajutome, kad mūsų kelionė prasidėjo. Atskridę į Bukareštą persėdome į kitą autobusą, kuris mus nuvežė į Brailą, miestą, kuriame mes gyvenome beveik visą savaitę. Atvažiavus į Brailą, mus pasitiko rumunės mokytojos, kurios nuvežė į viešbutį ir padėjo prisiregistruoti. Tai buvo mūsų pirma pažintis su mokytojomis. Vakare nuėjome į itališką restoraną, kuriame pasidalinome įspūdžiais, pabendravome, pavalgėme. Grįžę į viešbutį parašėme refleksijas, kuriomis norėčiau  pasidalinti. Daugeliui didžiausią įspūdį paliko skrydis lėktuvu, kai kuriems patiko šiltesnis Rumunijos oras ir pakelės parduotuvėje nusipirkti ledai, taip pat rumunių mokytojų draugiškas bendravimas ir atvirumas. Ar ką nors naujo sužinojome? O taip! Įgijome vertingos patirties, kaip reikia elgtis oro uoste, mokėmės savarankiškumo ir atsargumo. Kas nepatiko? Daugelį išvargino skrydžiai ir važiavimas autobusu, kai kam nepatiko sulūžę stalčiai viešbutyje. Bet visų nuotaika buvo puiki ir visi buvo pasiruošę tolesniems nuotykiams.

 Balandžio 22 diena. Pirmadienis. Ryte labai smarkiai lijo, bet mes vis tiek susitikome su rumunais ir jų mokytojomis apžiūrėti Brailos miesto. Susitikimas buvo smagus, nes keli mokiniai susitiko su seniai matytais draugais. Ekskursija po miestą buvo įdomi. Pamatėme „Maria Filotti“ teatrą, kuris buvo labai įspūdingas tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Pasivaikščiojome Dunojaus pakrante, pasigrožėjome judančiu „Kynetic“ fontanu. Pabuvojome prie laikrodžio, graikų ortodoksų bažnyčios, istorinio „Violatos“ malūno. Apie kiekvieną objektą rumunai išsamiai papasakojo. Paskui mes atkeliavome į mokyklą, kurioje mus pasitiko mergaitė, laikanti duonos kepalą ir indelį su druska. Mus kvietė atsignybti duonos, pamirkyti į druską ir suvalgyti, nes taip Rumunijoje yra sutinkami svečiai. Sporto salėje mokiniai šoko tradicinius šokius ir dainavo tradicines dainas. Buvo labai gražu! Po atidarymo programos visi kartu ėjome pietauti, bendravome su rumunų mokiniais. Vėliau turėjome laisvo laiko, kurį praleidome vaikščiodami po Brailą, vakarieniaudami ir aptardami dienos įspūdžius.

O dabar pasidalinsiu mūsų šiandienos refleksijos atsakymais.
Ką naujo sužinojome? Daug sužinojome apie Brailos miesto istoriją, pamatėme įvairių  pastatų, susipažinome su rumunų tikėjimu ir tradicijomis. Daugeliui įspūdį paliko tai, kad mokykloje 
mokiniai palieka telefonus dėžutėje visai dienai. Kai kuriems buvo keista matyti kameras klasėse, taip pat didelį įspūdį paliko ortodoksų  bažnyčios, tradiciniai šokiai ir dainos. Kas nepatiko? Vargino lietus, kai kuriems nepatiko vaikščioti, tačiau visi jautėsi gerai, tik truputį pavargę.

 Balandžio 23 diena. Antradienis. Dieną praleidome mokykloje. Mūsų pirma veikla – rumunų tradicijų, patiekalų ir švenčių pristatymai. Buvo įdomu sužinoti ir palyginti su lietuviškomis tradicijomis. Vėliau dalyvavome dviejose pamokose, kurios buvo skirtos technologijoms ir rankdarbiams. Per pirmą pamoką mokytoja mus mokė, kaip iš siūlų nusiausti mažą kilimėlį ir pasakojo, kad būtent ši technika Rumunijoje naudojama audžiant didelius kilimus. Visiems pavyko pasidaryti darbelį. Kitą pamoką mes turėjome mokyti rumunus pinti draugystės apyrankes, bet įvyko nesusipratimas ir pynėme apyrankes visiškai kita technika. Buvo sudėtinga, tad pavadinčiau šią pamoką nenusisekusia. Gerai prasiblaškėme kūno kultūros pamokoje. Su labai pozityviu mokytoju žaidėme smagius žaidimus, rungtyniavome estafetėse. Po kūno kultūros pamokos pietavome kartu su rumunais ir iškeliavome į molio lipdymo edukaciją, kurioje galėjome pasigaminti, ką tik norėjome. Deja, negalėjome darbelių pasiimti namo, nes jie nebūtų spėję išdžiūti. Grįžę į viešbutį pailsėjome ir iškeliavome į prekybos centrą „Braila Mall“, nes patys mokiniai to paprašė, o mokytojos neprieštaravo. 

Metas dienos apžvalgai. Ką naujo sužinojome? Daug kam patiko pinti kilimėlius, susipažinome su rumuniškais tradiciniais drabužiais. Kai mokiniai lankėsi pamokose, mūsų mokytojos stebėjo kitas pamokas ir jas nustebino gausus informacinių technologijų naudojimas. Kas paliko didžiausią įspūdį? Mokytojas nustebino mūsų suplanuota ilga kelionė į prekybos centrą, nes dažniausiai būdavome labai pavargę. Mokiniams patiko keramika, Rumunijos kultūros ir kūno kultūros pamoka. Kas nepatiko? Daugeliui mokinių viskas patiko, bet kai kuriuos išvargino muziejai ir vaikščiojimas. Visi šiandien jautėmės puikiai!

 Balandžio 24 diena. Trečiadienis. Šiandien važiavome į Tulcea, aplankėme du muziejus: etnokultūros ir ekologijos. Etnokultūros muziejuje susipažinome su rumunų senoviniais darbais, apranga, šventėmis ir papročiais. Ekologijos muziejuje pamatėme tiek gyvų gyvūnėlių ir žuvyčių, tiek ir imitacijų bei iškamšų. Man patiko mokytojos pasakyta mintis, kad tas muziejus buvo jūrų muziejaus ir Tado Ivanausko muziejaus mišinys. Pažintį su Rumunija tęsėme kelionėje į vienuolyną, kuriame vienuolės gamina vyną, augina stručius ir kitus gyvūnėlius. Bažnyčios vidus buvo labai gražus, išpuoštas vitražais ir mozaikomis. Pietavome tradiciniame restorane, bet teko labai ilgai laukti, kilo nesklandumų, tad pietūs nelabai nusisekė. Vakarėjant grįžome į viešbutį, truputį pailsėję, išėjome pasivaikščioti Dunojaus pakrante, nes oras buvo fantastiškas! 

Ką naujo sužinojome? Daug kas pastebėjo, kad rumunai yra labai religingi, taip pat keista buvo, kad mokykloje vaikai neturi būrelių ir lanko tik mokamus būrelius mieste. Kas paliko didžiausią įspūdį? Vienuolynas, kalnai, ramybė, taip pat stebėjomės rumunių mokytojų važiavimo greičiu ir vingiuotais keliukais. Kas nepatiko? Daug kam nepatiko laukti restorane, tačiau tai nesugadino puikios dienos nuotaikos!

 Balandžio 25 diena. Ketvirtadienis. Atvykę į mokyklą turėjome daug laiko bendravimui ir atsisveikinimui, tai buvo labai šiltas ir nuoširdus laikas. Visi apsikeitėme kontaktais ir atsisveikinome su ašaromis akyse. Į Bukareštą išvykome traukiniu. Buvo labai smagu stebėti, kaip mokytojos bendravo su rumunų berniuku. Juokėmės iš mergaitės, kuriai labai patiko Lauryno telefonas ir jis negalėjo jo atsiimti, tad kelionė tikrai neprailgo. Atvažiavę į Bukareštą užsiregistravome viešbutyje ir ėjome pasivaikščioti po miestą. Pamatėme daug gražių pastatų, tarp jų ir Triumfo arką. Labai smarkiai lijo, visi peršlapome, buvo labai nemalonu. Nuėję pavalgyti į McDonald's, mėgavomės šildytuvo šiluma prie išėjimo – visi ,,prilipome” prie lango ir šildėmės. Buvo juokinga! Grįžę į viešbutį sušilome, nusiprausėme ir ramiai užmigome.

Kas paliko didžiausią įspūdį? Daug kam patiko viešbutis, kelionė į Bukareštą ir įspūdinga Triumfo arka. Kas nepatiko? Ogi oras, oras ir dar kartą oras. Nors sušlapę ir pavargę, bet jautėmės gerai.

 Balandžio 26 diena. Penktadienis. Paskutinė diena. Rytinė pažintis su Bukareštu ir Parlamento rūmais. Kelionė į oro uostą bei skrydis lėktuvu į Rygą. Taip, ir vėl daug važiavome.

 Mes norėtume padėkoti mokytojoms, kurios atsižvelgė į mūsų norus, palaikė mus, rūpinosi, diskutavo kaip su suaugusiais. Ši kelionė mus visus suartino, privertė išlipti iš ,„komforto“ zonos. Būdami kartu labai daug juokėmės ir bendravome. Manau, kad ši kelionė mus visus šiek tiek pakeitė!

 Mobilumo akimirkos https://www.youtube.com/watch?feature=shared&v=ZNdgssb9NoI

2024 m. gegužės 27 d.
Erasmus+ programos mokinių grupės mobilumas 

Gegužės 27-30 Salduvės progimnazijoje lankosi dešimties mokinių grupė iš Ion Creanga mokyklos. Mokinius lydi mokyklos direktorė Nicoleta-Cristina Cretu ir rumunų kalbos mokytoja Veronica Prodan. 

Pirmojo susitikimo metu svečiai buvo supažindinti su veiklų tvarkaraščiu, Šiauliais, Salduvės progimnazija, pristatė savo mokyklą, Jaši miestą ir šalį. Mokiniai kartu su salduviečiais dalyvavo įvairių dalykų pamokose, stebėjo Lietuvių literatūros pamoką, kurią vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Tatjana. 

Popietę svečiai kartu su mūsų mokiniais praleido Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sode, aktyviai dalyvavo edukacijoje "Augalų detektyvas".  Mokiniai grupelėmis pasklido po Botanikos sodą, naudodamiesi augalo kortele ir sodo žemėlapiu, ieškojo augalų. Svečiai  stengėsi įsiminti lietuviškus gėlių, medžių pavadinimus, ieškojo atitikmenų rumunų kalboje.  

Veiklų metu mokiniai tobulino komunikavimo, pažinimo kompetencijas bei socialinius įgūdžius, tapo savo mokyklos, miesto ir šalies ambasadoriais. Džiaugiamės mokinių iniciatyva, noru bendrauti, atsakomybe ir geranoriškumu! 

Projektų koordinatorė Lina

2024 m. gegužės 28 d.
Antra Erasmus+ mokinių grupės mobilumo diena 
 
Tęsiasi mokinių mobilumo veiklos. Antroji vizito diena nuotaikingai prasidėjo muzikos pamokoje, kurią vedė muzikos mokytoja Jurga. Pamokos metu mokiniai atliko ritminius pratimus, grojo keletu muzikos instrumentų, mokėsi dainuoti lietuvišką dainą.
Kūno kultūros mokytojas Dominykas suorganizavo dinamišką ir įtraukią pamoką, kurioje mokiniai žaidė judriuosius žaidimus, lavino ne tik fizinius gebėjimus, bet ir strateginio mąstymo įgūdžius. 
Informacinių technologijų pamokoje pasirinkę tam tikrą temą, mokiniai kūrė pateiktis ir tobulino skaitmeninius įgūdžius. IT mokytoja Laima mokinius konsultavo, patarė, kaip atlikti užduotis.
Po pamokų Eva (6c), Laurynas (6a) ir Edgaras (7a) pakvietė svečius į ekskursiją po Šiaulius. Mokiniai aplankė Geležinę lapę, Auksinį berniuką, šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą, Centų kambarį, kurio "sienų vertė" siekia 1000 eurų. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos bibliotekos darbuotoja mokiniams pristatė didžiausią Lietuvoje knygą - „Aukuras Salduvei. Didžioji Salduvės knyga“ sukurtą Lietuvos tūkstantmečio proga. Ši knyga yra  1,25 m aukščio, 90 cm pločio, 25 cm storio, 113,669 kg masės. 
Antroji diena buvo kupina įvairių veiklų, kurios ne tik lavino mokinių įgūdžius, bet ir suteikė galimybę geriau pažinti Šiaulius bei miesto kultūrinį paveldą.
Projektų koordinatorė Lina 

2024 m. gegužės 29 d.
Trečioji Erasmus+ mokinių grupės mobilumo diena 
Rytas mokiniams prasidėjo anglų k. geografijos ir matematikos pamokose. Svečiai galėjo ne tik stebėti pamokas, bet kartu atlikti užduotis su mūsų progimnazijos mokiniais, palyginti mokymo metodus, mokinio ir mokytojo santykį. 

Mokytoja Rasa mokinius pakvietė į technologijų pamokas, kurių metu mokiniai pasigamino pietus - išsikepė picas. Procesas truko dvi pamokas, nes mokiniai rinkosi receptą, kildino tešlą picos padui, rinko prieskonius iš mokykloje esančios prieskonių lysvės, gamino padažą, kočiojo tešlą, dėliojo pasirinktus ingridientus. Mokiniams tai buvo įdomi ir nauja patirtis, nes svečiai savo mokykloje pamokų metu maisto negamina.  

Papietavę mokiniai lankėsi Frenkelio viloje, dviračių muziejuje susipažino su dviračių istorija. 

Tikriausiai nei vienas svečias apsilankęs Šiauliuose neišvyksta namo nepamatęs vienintelio pasaulyje Kryžių kalno. Mokiniams įspūdį paliko ne tik kryžių gausa, bet ir kalną gaubianti ramybė: "Nors daug turistų, bet čia labai tylu ir ramu". 

Kiekviena vizito diena praturtina mokinių kultūrinių, skaitmeninių žinių bagažą, ugdo jų kritinį mąstymą, bendrystės jausmą, skatina kūrybiškumą. 
Projektų koordinatorė Lina 

2024 m. gegužės 31 d.

Erasmus+ mokinių grupės mobilumas 

Ketvirtadienį baigėsi mokinių grupės mobilumo veiklos Salduvėje. Paskutinę vizito dieną dirbdami grupėse mokiniai kūrė plakatus tema "I am green"  ir juos pristatė baigiamojo renginio metu, ruošė Blooket ir Kahoot viktorinas. Bendradarbiaudami, ieškodami medžiagos, dalindamiesi idėjomis, mokiniai įgijo naudingų žinių apie aplinkos tausojimą, energijos, gamtos išteklių taupymą tvaresnį ir draugiškesnį  žmogaus bei gamtos santykį. 

Penktadienį svečiai susipažino su sostine, aplankė Gedimino pilį, katedrą, pasivaikščiojo Gedimino prospektu. 

Savaitė prabėgo nepastebimai. Džiaugiamės Erasmus+ programos teikiamomis galimybėmis ne tik keliauti, susipažinti su kitomis kultūromis, ugdyti pilietiškumą, bet ir galimybe patirti tarptautiškumo jausmą namie. 

Projektų koordinatorė Lina 

 

 

 

Atnaujinta: 2024-06-01
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Pamokų laikas
1. 08.00 – 08.45
  • 1. 08.00 – 08.45
  • 2. 08.55 – 09.40
  • 3. 09.50 – 10.35
  • 4. 10.55 – 11.40
  • 5. 12.00 – 12.45
  • 6. 13.05 – 13.50
  • 7. 14.00 – 14.45
  • 8. 14.55 – 15.40