III tema „Kuriu. Meno ir dizaino kūrybos dirbtuvėse“

2017- 02-15

Ugdomasis projektas „Augu ir tyrinėju“

3 tema „Kuriu. Meno ir dizaino kūrybos dirbtuvėse“

Priešmokyklinės grupės mokinukai šią dieną į pagalbą pasikvietė aštuntokes. 8b klasės mokinės Oksana ir Inesa mokė mokyklos mažuosius iš krakmolo ir sodos tešlos gaminti paukštelius. Vaikams labai patiko ši veikla, nes jie išbandė naują techniką.

Pirmokėliai veiklas  vykdė vaikų klube ,,Aitvaras“  ir  Šiaulių m. moksleivių namuose.  1b ir 1c klasių mokiniai  dalyvavo edukacinėse pamokėlėse ,,Mano kalendorius“ ir ,,Kuriu kostiumą“, o 1a  – ,,Mano Trispalvė“.  Vaikai susipažino su  Lietuvos valstybės simbolių reikšme ir paskirtimi, Lietuvai svarbiomis datomis. Praktinės veiklos metu  pradinukai iš popieriaus  ir medžiagos atraižų pasigamino  kūrybinių darbelių – kalendorių, pilį su trispalve,  sumodeliavo lietuvių  tautinį kostiumą.  Pirmokai ne tik turiningai praleido laiką, bet ir ugdėsi bendradarbiavimo įgūdžius, mokėsi dirbti grupėse, atlikti veiklų refleksijas.

2a, 2b ir 2c klasių mokinukai susipažinti su menu ir dizainu keliavo į P.Višinskio viešąją biblioteką. Čia jų laukė įdomios veiklos. Mokiniai išmėgino išmaniąsias technologijas: mokėsi valdyti robotus, per specialius 4D akinius žiūrėjo  filmukus. Savo rankomis kūrė plakatą „Lietuva“, gaminosi skirtukus knygutėms. Antrokai susipažino su bibliotekos vaikų skyriumi, mokėsi naudotis elektroniniu skaitytojo bilietu, susidomėję vartė didžiausią bibliotekos knygą, lygino ją su pačia mažiausia knygele. Į mokyklą grįžo pilni įspūdžių ir gerų emocijų.

Trečiokai su menu susipažino Šiaulių dailės galerijoje. Čia apžiūrėjo eksponuojamas parodas, susipažino su grafinio atvaizdo bei atspaudo  išgavimo būdais ir patys gamino atspaudus. Vėliau mokiniai ieškojo jogos ir meno sąsajų, savo kūnais kūrė įvairias kompozicijas, lavino vaizduotę ir mokėsi atsipalaiduoti.

Ketvirtųjų klasių mokiniai lankėsi Jaunųjų technikų centre. Prieš užsiėmimus vadovai supažindino mokinius su centre vykdomomis veiklomis, būreliais. Mokiniai dirbo atskirose grupėse: fotografijos, papuošalų  kūrimo, konstravimo ir technologijų. Susipažino su fotokompozicija, žanrine fotografija, fotomontažu, įvairia fotografijų spausdinimo technika (soliarizacija, bareljefu, izohelija). Ketvirtokai  pamatė, kaip siuvami, mezgami žaislai, įvairūs aksesuarai, daromi papuošalai. Vaikai aktyviai dalyvavo kurdami fotografiją, darbelius.

5a, 5c ir 6c klasės mokiniai lankėsi Šiaulių dailės mokykloje. Vaikai susipažino su mokykla, susiskirstę į grupes turėjo galimybę pabūti grafikais – mokėsi daryti atspaudus staklėmis, bei skulptoriais – minkė molį, lipdė puodynes, vazas. Mokiniai susipažino ir su fotostudija, kurioje galėjo nusifotografuoti ir sau patinkančias nuotraukas įsirašyti. Atlikę veiklas apmąstė patirtus įspūdžius, išskyrė sėkmingiausius momentus, reflektavo.

5b klasės mokiniai menine – kūrybine veikla užsiėmė mokykloje. Mokiniai grupelėse iš spalvoto popieriaus ,,statė“ namą Lietuvai, jos laisvei ir nepriklausomybei. Dėkojame Paulinos mamai Aistei Bosienei, organizavusiai kūrybines veiklas.

6a klasės mokiniai lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriuje. Profesijos mokytoja A. Abukaitienė mokinius supažindino su šios mokyklos istorija, mokymo programomis: floristokirpėjo, siuvėjo, fotografo, sukirpėjo-konstruktoriaus,  vizualinės reklamos gamintojo,  sporto klubo  paslaugų darbuotojo, vedė ekskursiją po Buitinių paslaugų skyrių. Grįžę į mokyklą, mokiniai gamino dekoravimo priemones ir papuošė  savo aplinką.

6b klasės mokiniai susipažino su įvairiomis veiklomis, susijusiomis su gipsu. Mokiniai noriai domėjosi gipso panaudojimo galimybėmis. Labiausiai vaikams patiko patiems pasidaryti gipsines kaukes. Kiekvienas turėjo galimybę kurti, fantazuoti ir džiaugtis rezultatu.

Septintokai projekto dieną praleido Šiaulių Simono Daukanto gimnazijoje. Meno ir dizaino dirbtuvėse dalyvavo vėlimo, darbo su stiklu ir konstrukcinėmis medžiagomis pamokėlese. Gilinosi į fotostudijos paslaptis bei į muzikos garsų pasaulį.

8a klasės mokiniai lankėsi Šiaulių m. savivaldybės bibliotekos ,,Saulės“ filiale įsikūrusiame Komiksų centre. Susipažinę su komiksų atsiradimo istorija, jų rūšimis, kūrimo technika, kiekvienas aštuntokas sukūrė ir pristatė savo komiksą apie Vasario 16-ąją.

8b klasės mokinės Ievos Beržinskaitės mama Marina Beržinskienė į mokyklą pakvietė kūrybinės studijos „MENOJA“ dailininkes Inetą ir Daivą. Jos aštuntokus supažindino su vienu seniausiu žmonijos amatu – keramika. Menininkės atskleidė lipdymo paslaptis, supažindino su  molio savybėmis, pasakojo apie dekoravimą. Mokiniai puikiai praleido laiką, savo rankomis kūrė nuostabias gėles.  Laikas, praleistas kartu, padovanojo daug gerų akimirkų.

Atnaujinta: 2024-03-13
 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
5. 12.00 – 12.45
 • 1. 08.00 – 08.45
 • 2. 08.55 – 09.40
 • 3. 09.50 – 10.35
 • 4. 10.55 – 11.40
 • 5. 12.00 – 12.45
 • 6. 13.05 – 13.50
 • 7. 14.00 – 14.45
 • 8. 14.55 – 15.40