IV tema „Konstruoju. Ateities laboratorijoje“

2017-04-07

Ugdomasis projektas „Augu ir tyrinėju“

4 tema „Konstruoju. Ateities laboratorijoje“

Priešmokyklinės grupės vaikai lankėsi Angelų muziejuje vykusioje edukacinėje programoje „Medinis margutis – Velykų puošmena“. Vaikai susipažino su Velykų tradicijomis ir papročiais, margučių spalvų ir raštų simbolika. Kiekvienas vaikas medinį margutį dekoravo savo kurtais unikaliais raštais. Programos pabaigoje vaikai surengė margučių ridenimo varžybas.

Pirmokai susipažino su inžinieriaus, architekto profesijomis. Peržiūrėjo ir aptarė filmuką ,,Laiko mašina“. Klasėse svečiavosi Robotikos būrelio vadovė Aušra. Ji supažindino mokinius su konstravimo pagrindais, pamokė, kaip konstruoti važiuoklę. Vaikai, dirbdami porose, kūrė modelius, konstravo ir net programavo, lavino kūrybiškumą, vaizduotę, mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti, priimti bendrus sprendimus. Veiklos neprailgo, nes mokiniams tai buvo įdomu, aktualu ir reikalinga ateičiai.

Antrokai ugdomojo projekto veiklas vykdė Jaunųjų technikų centre. Mokiniai susipažino su centro veikla, čia veikiančiais būreliais, stebėjo centro lankytojų sukurtus darbus. Antrokai pamatė ,,Lego“ robotų galimybes, patys konstravo iš ,,Lego“ kaladėlių, tyrinėjo elektros variklių varomus modeliukus, dalyvavo lėktuvėlių laidymo varžybose.

Trečiokai šį kartą dalyvavo skirtingose veiklose. 3a klasės mokiniai keliavo į ,,Išmaniąją mokyklą“, kurioje įgijo žinių apie robotikos mokslą, susipažino su konstravimu ir programavimu, turėjo galimybę išbandyti robotų konstruktorius ir pasijusti tikrais išradėjais. 3b klasės mokiniai aplankė  Šiaulių universiteto Dailės galeriją, apžiūrėjo ten veikiančią Gedimino Beržinio darbų parodą ir nusprendė, jog menas ir ateityje džiugins žmones. Vaikai bandė įsivaizduoti ateities miestą ir savo fantazijas perkėlė į piešinius. Ateities lūkesčius ar grėsmes piešė ir 3c klasės mokinukai. Vėliau jie keliavo į Šiaulių spaustuvę, kurioje sužinojo, kaip atsiranda knygos, ir ateities kartoms sukūrė knygą apie save.

Ketvirtokai lankėsi Šiaulių universiteto bibliotekoje. Susipažino su įvairiais bibliotekos skyriais, pamatė didžiausią ir mažiausią Lietuvos knygas. Mokiniai pabuvojo Centų kambaryje. Įdomu buvo palyginti Brailio raštu parašytas knygas, patiems kurti muziką panaudojant šiuolaikines technologijas. Moderni universiteto biblioteka vaikams paliko didžiulį įspūdį. Ketvirtokai veiklą tęsė ,,Šaltinėlio“ bibliotekoje, kur apžiūrėjo mūsų mokyklos organizuojamą parodą ,,Žemė bunda“. Sugrįžę į klases, mokiniai rašė laiškus ateities kartoms.

Penktų klasių mokiniai lankėsi Šiaulių viešojoje P.Višinskio bibliotekoje. Jie kūrė filmuką apie ateities bibliotekas, pagamino Velykinę dekoraciją, ekskursijos po biblioteką metu sužinojo daug įdomių faktų apie bibliotekos veiklą, išbandė virtualios realybės akinius, robotų valdymą, kitas šiuolaikines skaitmenines priemones.

Šeštokai savo kompetencijas tobulino S. Daukanto gimnazijoje atlikdami įvairias tiriamąsias užduotis gimnazijos laboratorijose. Mokiniai susipažino su įdomiąja fizika, jungė elektros grandinę, mokėsi piešimo meno ant pieno chemijos laboratorijoje, atliko bandymus biologijos kabinete, išmoko, kaip nustatyti krakmolo kiekį maisto produktuose. Atlikdami užduotis, mokiniai ugdėsi komandinio darbo įgūdžius, objektyviai save įsivertino. Visos veiklos mokiniams buvo labai įdomios ir kūrybiškos, skatinančios mokytis tyrinėjant.

Septintų  klasių mokiniai lankėsi Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“, kur stebėjo choro „Polifonija“ repeticiją. Chormeisterė papasakojo, kas yra choras, dirigentas, kaip skirtingų balsų visuma virsta darniai skambančiu kūriniu. Po to mokiniai susipažino su  kamerinėje salėje vykdoma veikla ir susiskirstę į grupes atliko užduotis, kūrė filmukus apie ateities muziką. Atlikę veiklas įsivertino savo kompetencijas, apmąstė patirtus įspūdžius, išskyrė sėkmingiausius momentus, reflektavo.

Dalis 8a klasės mokinių lankėsi ,,Valerijono“ vaistinėje. Ten juos pasitiko vaistininkė, kuri supažindino su farmacininko profesija, įspėjo, kokių sunkumų ar net pavojų gali kilti dirbant šioje srityje, trumpai papasakojo vaistinės istoriją. Kita grupė lankėsi įmonėje ,,Laurema“, kurioje edukacinį užsiėmimą jiems vedė skyriaus vedėja. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti, kaip yra gaminami ir atspausdinami lipdukai, apžiūrėti, kaip darbuotojai juos klijuoja ant dviračių, rūbų ir t.t.

8b klasės mokiniai mokėsi pasakoti istorijas piešdami  Šiaulių m. savivaldybės bibliotekos ,,Saulės“ filiale įsikūrusiame Komiksų centre. Aštuntokai susipažino su komiksų atsiradimo istorija, jų rūšimis, kūrimo technika,  sėmėsi idėjų vartydami didžiulę komiksų kolekciją. Mokiniai kūrė komiksų personažus, kurie įgijo įvairiausių ypatingų galių ir gebėjimų.

Atnaujinta: 2024-11-20
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Pamokų laikas
3. 09.50 – 10.35
  • 1. 08.00 – 08.45
  • 2. 08.55 – 09.40
  • 3. 09.50 – 10.35
  • 4. 10.55 – 11.40
  • 5. 12.00 – 12.45
  • 6. 13.05 – 13.50
  • 7. 14.00 – 14.45
  • 8. 14.55 – 15.40