II tema „Ateities profesija. Kokia ji?“

2018-12-04

1a

1a klasės mokiniai žiūrėjo filmuką ,,Išmok profesijas“, kalbėjo apie tėvelių darbus, sprendė galvosūkį, susijusį su profesijomis. Mokiniai lankėsi Policijos muziejuje. Grįžę atliko refleksiją, piešė savo ateities svajonių profesiją, aptarė įspūdžius, patirtus Policijos muziejuje.


1b

Ateities profesijos 1b klasėje
Pirmokai kalbėjosi apie šių dienų profesijas, bandė jas atpažinti pagal aprangą ir patys gamino kojines iš spalvoto popieriaus. Jaunųjų gamtininkų centre diskutavo apie augalų naudą, juos prižiūrinčius žmones ir kūrė florariumus. Grįžę į mokyklą spėliojo, kokių darbuotojų gali reikėti po kelių dešimtmečių ir piešė savo svajonių profesijas.


1c

2018-12-04 1c klasės mokiniai pristatė savo tėvelių profesijas, susipažino su įvairiomis  profesijomis. Didelį dėmesį skyrė policininko profesijai, lankėsi policijos muziejuje.


2a

2a klasės mokiniai lankėsi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Mokiniai išbandė papildytas realybės programėles ir virtualios realybės akinius. Buvo organizuota įdomi veikla su išmaniaisiais 3D pieštukais. Šie pieštukai piešia su ištirpintu siūlu, kuris padeda kurti 3D objektus panašiu būdu, kaip ir 3D spausdintuvas.
Klasėje aptarėme ateities profesijas, piešėme savo svajonių profesiją.


2b

2b klasės edukacija P. Višinskio bibliotekoje
Bibliotekos kompiuterių klasėje vaikai kūrė virtualų pasaulį. Mokiniai dirbo su tam darbui skirta programa. Sužinojo, kaip pasirinkti įvairias erdves – povandeninį pasaulį, mišką, kambarį ar kt., išmoko pasirinkti veikėjus, sužinojo, kaip juos valdyti.
Užsiėmimo pabaigoje buvo smagu pasidžiaugti kiekvieno darbu.
Mokytojos Jurgita Klastaitienė, Regina Domkienė


2c

2c klasės mokiniams Gabrieliaus mamytė Aušra Bukienė, kuri dirba Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, suorganizavo susitikimą su Orlaivių ginkluotės, gelbėjimosi ir desantavimo įrangos techniku ir lakūnu. Karininkai vaikams papasakojo apie Lietuvoje skraidančius lėktuvus ir jų paskirtį, leido pasėdėti katapulto kėdėje, pasimatuoti piloto šalmą ir gelbėjimosi liemenę, atsakinėjo į antrokėlių klausimus. Atsisveikinant dovanėlių gavo ne tik stropiai atlikę lakūno užduotį, bet ir atidžiai išklausę pasakojimo.
Nuoširdžiai dėkojame mamytei Aušrai už įspūdingą susitikimą su karininkais.


3a, 3c

3a ir 3c klasės mokinių veiklos vyko mokykloje. Dirbdami grupėse trečiokai pristatė savo parengtus projektus apie jiems patrauklias ateities profesijas. Vėliau mokyklos stadione vyko susitikimas su ŠVPK kinologais ir jų augintiniais. Tolesnės veiklos persikėlė į mokyklos aktų salę, kurioje vaikai plačiau susipažino su  KASP kariais, Lietuvos kariuomenės istorija. Mokiniai turėjo galimybę ne tik pasimatuoti kario šalmą, liemenę, bet ir palaikyti rankose tikrą ginklą.
Kad mokiniams ši diena buvo įdomi ir netradicinė, matėsi iš jų emocijų, refleksijų  ir piešinių.
Mokytojos Irena Andrijauskienė ir Ilona Kelpšienė


3b, 4a, 4b, 4c

Ugdomojo projekto „Ateitis mūsų rankose“ II temos „Ateities profesija. Kokia ji?“ veiklas 3b, 4a, 4b ir 4c klasių mokiniai pradėjo išvyka į Šiaulių geležinkelio muziejų.
Įdomu buvo sužinoti apie geležinkelio istoriją žiūrint filmuką, susipažinti su geležinkelininko profesija, pamatyti senuosius garvežius bei kitokią techniką, naudojamą geležinkelio stotyse, stebėti judantį traukinuką makete. Grįžę į mokyklą dalijomės patirtais įspūdžiais, diskutavome, pristatėme projektus apie ateities profesijas, piešėme savo svajones.
Pradinių klasių mokytojos Gražina Plungienė, Rima Kriščiūnienė, Daiva Jucevičienė ir Jolanta Jankauskienė


5a

2018-12-04 5a klasės mokiniai dalyvavo UP II temos „Ateities profesija. Kokia ji?“ veiklose. Rytas prasidėjo patiems išbandant choristo darbą. Kiek vėliau mokiniai stebėjo Šiaulių AVPK kinologų pasirodymą. Daugelis mokinių žavėjosi šia profesija ir ypatingai jos svarba. Tuomet mokiniai su karininkais diskutavo apie kariuomenės svarbą valstybei, apžiūrėjo karininkų amuniciją. Klasėje vyko diskusijos ir apie kitą profesiją, kurią mokiniai stebi kasdien – mokytojo darbą.


5b

Šią  dieną vyko daug veiklų. Į mokyklą buvo atvykę Šiaulių AVPK kinologai ir KASP kariai. Kinologai mokyklos stadione mums parodė, kaip yra pagaunami vagys ir, kaip ieškomi pamesti daiktai, dingę žmonės. Jie leido mums paglostyti kelis šunis. Po kinologų pasirodymo visi grįžome į mokyklą ir pasidarėme arbatos. Po to aktų salėje mūsų jau laukė kariai. Ant stalų buvo padėta daug karinės amunicijos. Svečiai mums papasakojo apie kario tarnybą. Vėliau mums leido pakilnoti ginklus, užsidėti amunicines liemenes. Grįžę į klasę atlikome kūrybinę užduotį –  piešėme ir aprašėme karį. Ši diena buvo smagi – daug ką sužinojome apie policiją ir karius.
Tai tiek apie šią netradicinę dieną!
5b kl. metraštininkai Laurynas ir Minvydas


5c

2018-12-04 5c klasės mokiniai dalyvavo Ugdomojo projekto „Ateitis mūsų rankose“ antrosios temos „Ateities profesija. Kokia ji?“ veiklose. Puošdami kalėdinę eglutę penktokai pasidalijo mintimis apie savo svajonių profesijas, svarstė, kokių savybių kiekvienos iš jų atstovui reikia, diskutavo apie ateities profesijas.
Labiausiai penktokus sužavėjo susitikimai su svečiais. Mokyklos stadione susipažinę su kinologais ir jų geriausiais draugais – tarnybiniais šunimis – vaikai domėjosi keturkojų gebėjimais, savybėmis, dresavimo technika, žavėjosi žmogaus ir keturkojo draugyste.
Aktų salėje penktokų laukė dar vienas labai įdomus susitikimas su KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės atstovais. Apie savo darbo specifiką, reikalavimus savanoriams, iškylančius iššūkius ir atradimus, karjeros galimybes papasakoję krašto apsaugos savanoriai vaikams leido pasimatuoti karininko šalmą ir liemenę, savo rankose palaikyti įvairius krašto apsaugai naudojamus ginklus. Svečių kvietimu – stoti į Šaulių sąjungą – susidomėjo ne vienas penktokas.


6a

Ugdomojo projekto ,,Ateitis mūsų rankose“ antros temos veiklos metu mes autobusu vykome į Šiaulių profesinio rengimo centro Mechanikos skyrių. Mūsų gidas mums papasakojo apie variklių analizę, parodė tam skirtas patalpas, o tada mus nusivedė į mašinų mechaninės apžiūros ir remonto skyrių. Ten matėme mokinių taisomas ir konstruojamas mašinas. Po to gidas mus nuvedė į santechnikų ir elektrikų patalpas, kur mums parodė santechnikos bei elektros įrangą. Galiausiai patekome į metalo suvirinimo skyrių, po kurio apžiūros ir atsisveikinome. Autobusu grįžome į mokyklą ir parašėme savo dienos įspūdžių refleksijas.


6b

Gruodžio 4d. buvo netradicinio ugdymo diena Ugdomojo projekto  ,,Ateitis mūsų rankose” II tema ,,Ateities profesija. Kokia ji?”. Mūsų klasė lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centre Statybos ir mechanikos skyriuje. Ten buvo smagu ir įdomu! Apžiūrėjom virinimo, elektros skyrius, buvome įėję net į automobilių servisą. Smagu buvo pakilnoti ir išbandyti darbo įrankius. Sugrįžę į klasę aptarėme, ką matėme, pasidalinome įspūdžiais.
6b klasės mokinė Dominyka Jankauskaitė


6c

Šiandien lankėmės Šiaulių profesinio rengimo centro Mechanikos skyriuje. Čia sužinojome apie santechniko, automobilių elektromechaniko, automobilių mechaniko, elektromontuotojo, suvirintojo, pastatų inžinerinės įrangos montuotojo, metalo apdirbimo staklininko profesijas. Pamatėme, kaip veikia aparatai. Ši tema buvo įdomi – klasės draugai domėjosi visomis profesijomis. Išvyka privertė mūsų klasės mokinius susimąstyti apie ateities profesijas.

Elizabeth Riedko, 6c klasė


7a

Mes – 7a klasės mokiniai lankėmės Šiaulių profesinio rengimo centre. Veiklas atlikome Verslo ir prekybos skyriuje. Sužinojome, kad ši mokykla pagerino 19 Lietuvos rekordų, pvz: su ,,Rūtos“  fabriku pagamino sunkiausią saldainį, kuris svėrė net 213 kg.
Susipažinę su mokykla ir jos istorija skubėjome atlikti veiklas. Dirbome su kasos aparatais, skenavome prekes, taikėme joms nuolaidas. Klasėje turėjome ilgiausio kvito konkursą. Ilgiausias kvitas buvo maždaug 1.5 metro ilgio. Visus kvitus sudėliojome į vieną eilę. Ji net nesutilpo visoje klasėje. Mokytoja, kuri vedė visas veiklas, papasakojo plačiau apie kasininko profesiją. Pamąstėme, kuo norėtumėme būti užaugę. Savo pamąstymus užrašėme refleksijų lapuose. Daugelis klasiokų sakė, jog norėtų susipažinti plačiau su verslininko profesija. Tikimės, kad bus proga sugrįžti į šią mokyklą ir susipažinti su verslininko-padėjėjo profesija. Šios veiklos buvo ne tik įdomios, bet ir labai smagios.


7b

7b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centre Prekybos ir verslo skyriuje. Čia susipažino su pardavėjo – kasininko specialybe, išbandė darbą su kasos aparatais, diskutavo, ar ši profesija bus reikalinga ateityje. Reflektuodami galvojo apie savo ateities profesiją, svarstė, ar išbandyta veikla patiko, ar norėtų dirbti pardavėjais – kasininkais.


7c

Gruodžio 4 d. 7c klasės mokiniai turėjo galimybę apsilankyti Šiaulių profesinio rengimo centro Verslo ir prekybos skyriuje. Susipažinome su fotografo profesija, teko į rankas paimti filmavimo kamerą, praktiškai išbandyti įvairius ypatumus ir subtilybes filmuojant ir fotografuojant. Žiūrėjome trumpą filmuką apie ekologiškus produktus, kurį parengė šio skyriaus mokiniai. Ši veikla skatino dirbti draugiškai, bendradarbiaujant, kadangi buvo užduočių, kurias atlikti  reikėjo dviese, grupėje. Daugumą mūsų klasės mokinių ši praktika labai sudomino, paskatino pamąstyti apie savo ateities profesiją, daugiau sužinoti apie fotografavimą ir filmavimą.

 7c klasės mokinė Beata Trinkaitė


8a

2018-12-04 8a klasės mokiniai lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos ir mechanikos skyriuje.
Berniukai mokėsi apdirbti medieną su rankiniais ir elektriniais instrumentais, medžio apdirbimo staklėmis, gaminti ir montuoti nesudėtingus staliaus dirbinius. Kiekvienas pasigamino pjaustymo lentelę. Įsitikino, kad šios profesijos žmonės turėtų būti kruopštūs, kūrybingi, kantrūs ir dėmesingi.
Jaunieji mokytojai mergaites supažindino su dažymo darbais. Mokė, kaip paruošti tinkuotą paviršių dažymui įvairiais dažų mišiniais, dekoruoti sienas įvairių tipų trafaretais. Atidžiai klausydamos ir vykdydamos mokytojų nurodymus, mergaitės pagamino gražius darbelius ant stiklo.
Dalyvaudami šiose veiklose, susipažinome ne tik su dažytojo ir staliaus profesija, bet ir patyrėme daug gerų įspūdžių!

8a klasės mokinės Merita Žegunytė ir Darija Grubliauskaitė


8b

8b klasės mokiniai gruodžio 4 dieną lankėsi Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos ir mechanikos skyriuje, kuriame buvo suskirstyti į grupes. Mergaitės dengė ir dažė plokštes specialiomis priemonėmis. Berniukai dirbo su metalu ir gipsu. Paklausti, ką mano apie tokias veiklas, jie sakė, jog įgijo nemažai patirties ir išbandė sritis, kurių net nėra girdėję.


8c

8c klasės mokiniai dalyvavo ugdomojo projekto „Ateitis mūsų rankose“ II temos „Ateities profesija. Kokia ji?“ veiklose. Kalbėjomės apie ateitį, svarstėme, kokia galėtų būti ateities profesija. Paskui vykome į Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos skyrių. Ten kalbėjome apie Vizualinių sistemų specialybės pagrindus, mokėmės naudotis AutoCAD programa. Išmokome, kaip galima sukurti norimo baldo, namo, daikto brėžinį. Buvo labai įdomu sužinoti kažką naujo.

8c klasės metraštininkė Gintarė Vaišvilaitė

Atnaujinta: 2024-03-13
 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
3. 09.50 – 10.35
 • 1. 08.00 – 08.45
 • 2. 08.55 – 09.40
 • 3. 09.50 – 10.35
 • 4. 10.55 – 11.40
 • 5. 12.00 – 12.45
 • 6. 13.05 – 13.50
 • 7. 14.00 – 14.45
 • 8. 14.55 – 15.40