Akredituotas Erasmus+ projektas (2023-2024 m. m.)

Salduviečiai pasitiko svečius iš Rumunijos

2024 m. vasario 12-15 d. progimnazijoje vieši septyniolikos mokinių grupė ir penkios mokytojos  iš Rumunijos,  Alexandru Ioan Cuza mokyklos. 

Pirmo susitikimo metu mokinius pasveikino progimnazijos direktorė Natalija Kaunickienė, "Muzikos studijos" dainininkai, mokiniams buvo pristatytos savaitės veiklos. Pirmą Erasmus+ mobilumo dieną mokiniai dalyvavo pamokose kartu su salduviečiais, pristatė savo šalių ypatumus, lankytinas vietas, mokyklas.  Mokytojos stebėjo vokiečių kalbos ir pasaulio pažinimo pamokas. Po pamokų salduviečiai svečiams surengė trumpą ekskursiją mieste, kurios metu aplankė Ch. Frenkelio vilą, žymiąją lapę, auksinį berniuką, šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą, centų kambarį. 

Džiaugiamės Erasmus+ programos teikiamomis galimybėmis susipažinti su kitos šalies kultūra, patirti tarptautiškumo dvasią namie. 

Projektų koordinatorė Lina 

Vasario 12-15 dienomis Salduvės progimnazijoje lankėsi mokiniai ir mokytojos iš ,,Alexandru Ioan Cuza’’ mokyklos, Brailos miesto, Rumunijos. Erasmus+ mobilumo metu svečiai dalyvavo pamokose, skaitė pranešimus tarptautinėje konferencijoje „I am a European Citizen“ siekdami atspindėti savo mintis apie Europos Sąjungą bei jos vertybes, susipažino su lankytinais Šiaulių miesto objektais. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas skaitmeniniams ir komunikavimo užsienio kalba įgūdžiams bei kultūrinei kompetencijai tobulinti. Mokiniai išnaudojo Canva galimybes kurdami plakatus, Pixton programėlės pagalba sukūrė savo avatarus ir juos įgarsino naudodami ChatterKid. Salduviečiai ne tik dalinosi su svečiais informacija apie Lietuvą, Šiaulius ir progimnaziją, bet ir supažindino juos su įvairiais kultūriniais aspektais, tradicijomis.

Svečiai aplankė Rūtos šokolado muziejų, susipažino su šokolado istorija ir aktyviai dalyvavo edukacijoje. Pasitelkę fantaziją, sukūrė ne tik skanius, bet ir vizualiai įspūdingus saldainius. Kitas įsimintinas momentas – kelionė į Žaliūkių malūnininko sodybą, kur svečiai išgirdo unikalios lietuviškos duonos istoriją, susipažino su senovinėmis tradicijomis bei papročiais. Kiekvienas turėjo galimybę išsikepti savo pagranduką ir prisiliesti prie autentiškos lietuviškos tradicijos. Savaitę baigėme apsilankymu Kryžių kalne, kur kiekvienas pastatytas kryžius pasakoja unikalią istoriją ir leidžia prisiliesti prie laiko amžinumo.

Tarptautinės savaitės metu netrūko gerų emocijų, naujų patirčių, įspūdžių. Džiaugiamės užsimezgusia tarptautine mokinių draugyste, įgyta patirtimi, patobulintomis kompetencijomis, pasidalintomis mintimis, apmąstymais, ką reiškia būti europiečiu. Nekantriai laukiame mūsų mokinių kelionės į Brailą balandžio mėnesį.

 Projektų koordinatorė Lina 

 

 

Atnaujinta: 2024-02-19
 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
Pertrauka
 • 1. 08.00 – 08.45
 • 2. 08.55 – 09.40
 • 3. 09.50 – 10.35
 • 4. 10.55 – 11.40
 • 5. 12.00 – 12.45
 • 6. 13.05 – 13.50
 • 7. 14.00 – 14.45
 • 8. 14.55 – 15.40