Salduvės progimnazija
K. Kalinausko g. 19,
Šiauliai LT 76281
Tel. (8 41) 433 861
Direktorius
+370 674 56620
Raštinė
salduves@salduve.lt

Tarptautiniai projektai

Pradžia / Tarptautiniai projektai
Slide background
Saalduve 03
Saalduve 06
Saalduve 07
2021-10-14

„Erasmus+“: naujas etapas

Spalio 14 d. Švietimo mainų paramos fondas (ŠMPF) organizavo virtualią konferenciją „Erasmus+“: naujas etapas, kurios metu supažindino programos dalyvius su naujovėmis, naujo etapo gairėmis, prioritetais, numatytu biudžetu.
Renginį sveikinimo žodžiu pradėjo Lietuvos Respublikos Prezidento patarėja Vilma Bačkiūtė, programos prioritetus ir planuojamą biudžetą pristatė ŠMPF direktoriaus pavaduotoja Gražina Kaklauskienė.
Kas gi tas „Erasmus+“?
– tai neįkainojama tarptautinė patirtis,
– tai galimybė tobulėti ir gerinti užsienio kalbos žinias;
– tai nauji draugai, kolegos užsienio mokyklose;
– tai 26 milijardai eurų skirti 2021-2027 m. „Erasmus+“ programos laikotarpiui.
Gera žinia!
Salduvės progimnazija dalyvauja „Erasmus+“ programoje ir Naujuosius 2022-uosius metus pradėsime su nauju projektu „Mokomės priimti: tarpkultūrinis ugdymas šiuolaikinėje mokykloje“, kurio metu grupė mokinių vyks į Lenkiją, 11 mokytojų turės galimybę tobulinti savo kompetencijas  tarptautiniuose mokymuose. Be to, sulauksime dviejų užsienio studentų progimnazijoje. Projektas bus įgyvendinamas iki 2023 m. birželio 27 d.
Linkime sėkmės būsimiems projekto dalyviams!

European Investment Bank Institute parama

(2018-2019 m.m.)

Džiaugiamės užmezgę tarptautinius bendradarbiavimo ryšius su European Investment Bank Institute (Liuksemburgas) ir gavę paramos net 40 nešiojamųjų kompiuterių, kurie naudojami 1-4 ir 5-8 klasių mokinių ugdymui integruojant IKT į mokomuosius dalykus.

Mokyklai suteiktas „eTwinning“ Nacionalinis kokybės ženklelis už tarptautinį projektą „Everyday Creativity“

Džiaugiamės, kad Šiaulių Salduvės progimnazijos ir Prancūzijos Reimso mokyklos „College François Legros“ vykdytas tarptautinis projektas „Everyday Creativity“ buvo apdovanotas „eTwinning“ Nacionaliniu kokybės ženkleliu. Pusmetį vykusio projekto metu Žurnalistikos ir medijų raštingumo būrelio nariai (vadovė – Tatjana Kukelkienė) įsitraukė į įvairias kūrybiškumą ir tarpkultūrinę kompetenciją ugdančias veiklas, bendravo ir bendradarbiavo su bendraamžiais iš Prancūzijos.

eTwinning_Kokybes-zenklas_200x200px


erasmusplus_logo

 Erasmus+ KA1 projektas

,,Keičiame kryptį: nuo mokymo – prie mokymosi“

2019-02-27

Vasario 27 d. Salduvės progimnazijoje vyko dalijimosi patirtimi renginys, kodiniu pavadinimu GPS (gerosios patirties sklaida). Renginyje, organizuotame stotelių principu, įgytą tarptautinę patirtį pristatė tarptautinės programos  ,,Erasmus+“ KA1  projekto ,,Keičiame kryptį: nuo mokymo – prie mokymosi“ mobilumų dalyviai: progimnazijos direktorė Natalija Kaunickienė (Suomija), direktorės pavaduotoja ugdymui Birutė Klimašauskienė (Italija, Portugalija), lietuvių kalbos mokytoja Tatjana Kukelkienė (Norvegija), dailės mokytoja Daina Dambrauskienė (Ispanija, Italija). Prie programos ,,Erasmus+“ KA1 dalyvių jungėsi ir nacionalinio projekto ,,Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ dalyvės mokytojos Edita Čėsnienė, Jurgita Girdvainienė, Ingrida Žurauskė ir Nijolė Juškienė, kurios turėjo galimybę viešėti Latvijos ir Estijos mokyklose. Projekto dalyvės dalijosi žiniomis apie skirtingas Europos šalių švietimo sistemos  patirtis, kvietė išbandyti socialinio emocinio ugdymo, aktyvaus mokymosi pamokoje metodus. Renginio pabaigoje mokytojai reflektavo apie tai, kaip ir kokias kolegų tarptautines patirtis galima diegti ugdymo procese, ko galime pasimokyti iš skirtingų šalių patirties švietimo srityje.


Antras zingsnis

Programa „Antras Žingsnis“ tai socialinius emocinius įgūdžius lavinanti bei smurto prevencijos programa. Socialiniai emociniai įgūdžiai leidžia vaikams būti sėkmingesniems mokykloje, moko juos įsitraukti į saugios bei pagarbios mokyklinės aplinkos kūrimą. Socialinių emocinių įgūdžių turėjimas leidžia išvengti netinkamo elgesio, bendraamžių atstūmimo, impulsyvumo.

Programos metu 1-4 klasių mokiniai:

  • mokosi savireguliacijos – tai leidžia mokiniui tinkamai ir produktyviai dalyvauti klasės darbe;
  • išsiugdo empatiją – tai leidžia moksleiviams tvarkytis su savo jausmais bei spręsti tarpasmeninius konfliktus su kitais;
  • mokosi emocijų valdymo – stiprių emocijų atpažinimas bei mokėjimas nusiraminti leidžia save sukontroliuoti bei nesielgti agresyviai;
  • įgyja problemų sprendimo įgūdžių – tai leidžia  tinkamai spręsti bendraamžių tarpasmeninius konfliktus bei  mažina impulsyvų ir agresyvų elgesį.

Programoje naudojama medžiaga

Programos vykdymui naudojama metodinė medžiaga.  Tai didelės, A3 formato kortos, kurių vienoje pusėje yra tekstas, reikalingas mokytojui, o kitoje – fotografija. Pirmoje klasėje naudojamos 26 kortos, antroje – 22, trečioje – 18 ir 4 klasėje – 26. Pagal kortose pateiktą tekstą analizuojamos gyvenimiškos situacijos.

Salduvės progimnazijos 1-4 klasių mokiniai programos metu mokosi svarbiausių sveikos socialinės ir emocinės raidos įgūdžių:

  • empatijos;
  • impulsų valdymo ir sprendimo;
  • pykčio valdymo.
NEĮGALIESIEMS